Laikapstākļi ietekmējuši ražas kvalitāti! Šogad būs vidēja ābolu raža

Komentāri

Mainīgie laikapstākļi vasarā un netipiski Latvijai auksts pavasaris ar salnām maijā ietekmējis vairāku dārzeņu un augļu, tostarp ābolu, ražas kvalitāti. Šim auglim raža šogad ir vidēja. 

Maija salnas ābelēm nodarīja lielu skādi, stāsta ābolu audzētāji. Tāpēc arī tirgos un veikalos ābolu ir krietnie mazāk nekā parasti augusta beigās. Piemēram, vasaras šķirnes nogatavojas vidēji par divām nedēļām vēlāk nekā parasti. Labāka raža varētu būt Zemgalē, bet daudz kas ir atkarīgs no tā, cik nopietni pavasara salnas skārušas konkrēto ābeļdārzu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Laila Ikase
LLU Dobeles Dārzkopības institūta vadošā pētniece

Vakar bijām Sēlijā, vienā dārzā ir ļoti skaista raža, bet citā ir slikta. Tas ir atkarīgs, cik grādu bija salnā, vai ābeles tajā brīdī ziedēja vai neziedēja, vai auglīši bija aizmetušies.

Ābolu raža šogad būs vidēja, un tas nozīmē, ka līdz aprīlim kā šogad vietējos ābolus noteikti neēdīsim, bet gan tikai līdz ziemas beigām.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl