Laikapstākļi ietekmējuši ražas kvalitāti! Šogad būs vidēja ābolu raža

Komentāri

Mainīgie laikapstākļi vasarā un netipiski Latvijai auksts pavasaris ar salnām maijā ietekmējis vairāku dārzeņu un augļu, tostarp ābolu, ražas kvalitāti. Šim auglim raža šogad ir vidēja. 

Maija salnas ābelēm nodarīja lielu skādi, stāsta ābolu audzētāji. Tāpēc arī tirgos un veikalos ābolu ir krietnie mazāk nekā parasti augusta beigās. Piemēram, vasaras šķirnes nogatavojas vidēji par divām nedēļām vēlāk nekā parasti. Labāka raža varētu būt Zemgalē, bet daudz kas ir atkarīgs no tā, cik nopietni pavasara salnas skārušas konkrēto ābeļdārzu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Laila Ikase
LLU Dobeles Dārzkopības institūta vadošā pētniece

Vakar bijām Sēlijā, vienā dārzā ir ļoti skaista raža, bet citā ir slikta. Tas ir atkarīgs, cik grādu bija salnā, vai ābeles tajā brīdī ziedēja vai neziedēja, vai auglīši bija aizmetušies.

Ābolu raža šogad būs vidēja, un tas nozīmē, ka līdz aprīlim kā šogad vietējos ābolus noteikti neēdīsim, bet gan tikai līdz ziemas beigām.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl