Lai ziema tevi nebiedē! Svaigu dārzeņu un diedzētu sēklu mīļi jau sāk rosīties!

Komentāri

Lai arī ir tikai janvāra vidus, dārzkopji jau sāk rosīties – podos tiek sētas puķu un dārzeņu sēklas, un veikalos jau sākusies pamatīga iepirkšanās duna.

Sēklu cenas ir palikušas iepriekšējā gada līmenī. Garās rindas sēklu veikaliņos sāks veidoties pēc aptuveni desmit dienām, prognozē pārdēvēji, vaicāti – kad sāksies vislielākais pieprasījums pēc sēklām? Taču šobrīd arī var ķerties pie darba.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atsevišķus augus janvārī jau var sēt podiņos. Piemēram, jāsēj puķes un dārzeņi ar garu veģetācijas periodu, bet šobrīd mājas apstākļos vislabāk sēt garšaugus – salātus, dilles, pētersīļus.

Foto

Tikmēr profesionāliem dārzniekiem tagad, janvāra otrā pusē, pavasaris nu jau ir klāt – Bulduru dārzkopības vidusskolā jau zied atraitnītes, drīz vien ziedēs narcises, tulpes un hiacintes, bet, piemēram, pavasara puķes cinerārijas šeit sāka stādīt pirms nedēļas.

Veikalu pārdevēji norāda uz tendenci, ka cilvēki ievēro veselīgu dzīvesveidu un iegādājas sēklas diedzēšanai. Taču lielākā daļa šādu specializēto veikalu apmeklētāji tomēr steidz pirkt sēklas savam dārzam.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl