Lai ziema tevi nebiedē! Svaigu dārzeņu un diedzētu sēklu mīļi jau sāk rosīties!

Komentāri

Lai arī ir tikai janvāra vidus, dārzkopji jau sāk rosīties – podos tiek sētas puķu un dārzeņu sēklas, un veikalos jau sākusies pamatīga iepirkšanās duna.

Sēklu cenas ir palikušas iepriekšējā gada līmenī. Garās rindas sēklu veikaliņos sāks veidoties pēc aptuveni desmit dienām, prognozē pārdēvēji, vaicāti – kad sāksies vislielākais pieprasījums pēc sēklām? Taču šobrīd arī var ķerties pie darba.

Atsevišķus augus janvārī jau var sēt podiņos. Piemēram, jāsēj puķes un dārzeņi ar garu veģetācijas periodu, bet šobrīd mājas apstākļos vislabāk sēt garšaugus – salātus, dilles, pētersīļus.

Foto

Tikmēr profesionāliem dārzniekiem tagad, janvāra otrā pusē, pavasaris nu jau ir klāt – Bulduru dārzkopības vidusskolā jau zied atraitnītes, drīz vien ziedēs narcises, tulpes un hiacintes, bet, piemēram, pavasara puķes cinerārijas šeit sāka stādīt pirms nedēļas.

Veikalu pārdevēji norāda uz tendenci, ka cilvēki ievēro veselīgu dzīvesveidu un iegādājas sēklas diedzēšanai. Taču lielākā daļa šādu specializēto veikalu apmeklētāji tomēr steidz pirkt sēklas savam dārzam.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl