Lai uzraudzītu ierobežojumu ievērošanu, bruņotie spēki iziet ielu patruļās kopā ar policiju

61 komentārs

Šajās brīvdienās likumsargi strādā pastiprinātā režīmā, uzraugot ārkārtas situācijas noteikumu ievērošanu. Kopā ar policistiem, vairākās Latvijas pilsētās, ielu patruļās devās arī zemessargi un karavīri.

Astoņdesmit zemessargi un karavīri jau no sestdienas Rīgā, Olainē, Jūrmalā, Salaspilī, Saulkrastos, Lielvārdē un Ogrē dodas kopējās patruļās ar Valsts policiju (VP). Bruņotie spēki tagad ir apmācīti, kā uzrunāt cilvēkus un viņiem aizrādīt, ja pārkāpuši pulcēšanās aizlieguma un citus ārkārtējās situācijas noteikumus.

“Visu laiku nāk papildinājumi un ierobežojumi, kas ir stingrāki un ar sodiem. Līdz ar to cilvēki to uztver ne tik nopietni kā vajadzētu. Kad cilvēki to klaji ignorē, ir agresīvi alkohola reibumā, tad, protams, mēs sodām,” skaidro Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirkņa priekšniece Inga Meikšāne.

Bruņoto spēku apmācība policijas funkciju pildīšanā veikta ar mērķi, ja situācija valstī būtiski pasliktināsies.

“Apzināt ap katru iecirkni esošās iedzīvotāju pulcēšanās vietas, tādējādi apzinot resursu, cik tad būtu nepieciešams patruļām, cik nepieciešams patruļām, cik nepieciešams transports, ja valsts policija prasīs mūsu atbalstu,” norāda 19.kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris Kaspars Alzenbahs.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Policijai nepieciešama zemessargu un karavīru iesaiste, lai neciestu policijas pamata pienākumu veikšanas kvalitāte – noziedzīgo nodarījumu novēršana un izmeklēšana. Jau šobrīd policijas resursam spiedienu rada Covid-19 slimnieku pašizolācijas uzraudzīšana, apmeklējot viņu mājvietas. Policija cer, ka bruņoto spēki no viņiem pārņemt patrulēšanu ielās.

“Bija apmācība ar Valsts policiju par personu aizturēšanu, specifisko līdzekļu izmantošanu. Vēlos informēt, ka to izmantosim tikai galējās, kritiskās situācijas gadījumā. Mūsu sākotnējais uzdevums ir informēt sabiedrību par noteikumu ievērošanu,” norāda Alzenbahs.

Zemessargus un karavīrus vairākas pilsētās tagad varēs redzēt patruļās daudzdzīvokļu namu iekšpagalmos, atpūtas parkos, promenādēs un citas publiskās vietas.