Lai uzlabotu pilsētvidi, Rīgā vēlas aizliegt celtniecības sieta izmantošanu

0 Komentāru
Lai uzlabotu pilsētvidi, Rīgā vēlas aizliegt celtniecības sieta izmantošanu
FOTO: LETA

Pilsētvides uzlabošanas nolūkā Rīgā ierosinās pakāpeniski aizliegt celtniecības sieta jeb aizsargsieta izmantošanu. Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte pastāstīja, ka departaments plāno grozīt Rīgas domes saistošos noteikumus par būvju uzturēšanu, aizliedzot vidi degradējošu būvju īpašniekiem turpmāk kā risinājumu īpašumu sakārtošanā izmantot vizuāli nepievilcīgo aizsargsietu.

Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR skaidroja, ka pēdējos gados aizsargsieta izmantošana pilsētā ir ievērojami pieaugusi. “No tā secināms, ka ēku īpašnieki nevis sakārto fasādes, bet, ietaupot naudu, piestiprina sietu. Un tas nav nedēļu, bet gadu jautājums,” skaidroja Burovs. Viņš uzsvēra, ka nereti no šo ēku fasādēm, pie kurām piestiprināts siets, atdalās elementi un krīt uz ietves, apdraudot apkārtējo drošību.

“Plānojam sagatavot izmaiņas normatīvos, aizliedzot sietu. Domājam par pārejas perioda noteikšanu – līdz 2017.gada 1.septembrim. Līdz šim datumam Rīgas būvju īpašniekiem, kuru fasādēs izmantots siets, tās beidzot būtu jāsakārto, noņemot sietu,” ieceri raksturoja Īpašuma departamenta direktors.

Viņš arī skaidroja, ka pirms grozījumu izstrādes departamenta darbinieki plāno apspriesties ar citu pilsētu pašvaldību pārstāvjiem, kā arī ar iedzīvotājiem, lai uzzinātu viņu vērtējumu iecerei. “Ja gūsim atbalstu, grozījumus noteikti izstrādāsim,” sacīja Burovs.

Viņš arī norādīja, ka turpmāko divu vasaru laikā tiks novākti dekoratīvie sieti no Rīgas pašvaldībai piederošajām ēkām.

0 Komentāru