Lai tiktu pie bērna, lietuvietes brauc uz Latviju

1 komentārs

Latvijas apaugļošanas klīnikas arvien biežāk apmeklē vientuļās sievietes no Lietuvas, kur likums liedz viņām veikt mākslīgo apaugļošanu.

Viļņas iedzīvotājas Agne un Rasa gaida mazuli. Sievietes dzīvo viendzimuma civillaulībā jau astoņus gadus. Lai tiktu pie bērna, pirms vairākiem mēnešiem pāris devās uz Rīgu veikt mākslīgo apaugļošanu, jo Lietuvā neprecētiem pāriem un vientuļām sievietēm šāda iespēja ir liegta.

“Ja mums būtu tāds likums, kurš ļautu mums veikt mākslīgo apaugļošanu, mēs varētu vērsties starptautiskajās spermas bankās. Mēs droši vien neizmantotu Lietuvas spermas banku, lietuviešus. Ir citas iespējas, ir starptautiska spermas banka Dānījā, no kuras var pasūtīt, ir daudz donoru. Un tas būtu daudz vienkāršāk – ka tev atsūta uz klīniku un tur tevi apaugļo. Tas droši vien būtu arī trīsreiz lētāk,” uzskata topošā mamma Rasa.

“Mēs tikai uzlabojam mūsu ģenētiku ar to. Jā, mums nav nekādu ierobežojumu izmantot Latvijas donorus un Latvijas spermu lietuviešu pacientiem,” skaidro klīnikas “iVF Riga” vadītāja Violeta Fodina.

Apaugļošanas procedūras Latvijā notiek sadarbībā ar kaimiņvalsts kolēģiem, tāpēc sieviešu skaits no Lietuvas kļūst arvien lielāks.

1 komentārs