Skolu direktorus gaida stingrāka uzraudzība

Komentāri

Lai novērtētu izglītības iestāžu direktoru darbu, Izglītības ministrija plāno izveidot desmit jaunas darbavietas, kā arī piesaistīt līdzekļus 200 tūkstošu eiro apmērā, LNT Ziņu dienestam stāstīja Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Jaunās darbavietas tiks izveidotas Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: LETA

Foto: LETA

Izglītības ministre Ina Druviete:
Galvenais ir pozitīvās motivācijas radīšana, taču zināmas kontroles funkcijas arī ir nepieciešamas, tādēļ lūgts piešķirt šīs papildu darba vietas.

Saskaņā ar jaunajiem Ministru kabinetā pieņemtajiem noteikumiem, kurus pieņēmusi Saeima, Izglītības ministrijai nepieciešams nodrošināt ne vien skolu akreditāciju, bet arī skolu direktoru izvērtēšanu. Direktorus ieceļ un no darba atbrīvo attiecīgā pašvaldība, kas ir skolu dibinātāju, savukārt ministrija šos procesus saskaņo. No 800 skolām Latvijā problēmas esot vien dažās, norādīja ministre.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl