Lai spriestu par ebreju īpašumu atdošanu Latvijā ieradies ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos

Komentāri

Lai spriestu par ebreju īpašumu atdošanu, Latvijā ieradies ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos Nikolass Dīns. Šodien viņš tikās gan ar vairākām augstām amatpersonām, gan ebreju kopienu pārstāvjiem. Šobrīd restitūciju jautājums Saeimā ir iestrēdzis, jo par īpašumu atgūšanu domstarpības ir pašiem ebrejiem.

Par ebreju organizācijām kādreiz piederējušo atdošanu diskusijas atkal aktualizējās janvāra beigās, kad vairāki deputāti iesniedza likumprojektu par 5 īpašumu atdošanu ebreju organizācijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis ir centrālais jautājums, ko pārrunāt Latvijā ieradies ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos Nikolass Dīns. No rīta viņš tikās ar Saeimas priekšsēdētāju.

ASV sūtņa vizīte notiek laikā, kad īpašumu restitūcijas jautājuma virzība Saeimā apstājusies.

KNAB sācis izmeklēšanu par Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja Arkādija Suharenko ziedojumiem partijām. Vienlaikus nesaprašanās restitūciju jautājumā ir pašu ebreju organizāciju vidū.

Nav skaidrs, vai ebreji gatavi pieņemt šos īpašumus – vieni grib naudu, vieni īpašumus.

Diskusijā par restitūciju šobrīd vienā pusē nostājusies Ebreju draudžu un kopienu padome, bet otrā biedrība Šamir. Šīm organizācijām ir virkne nesaprašanos, tostarp par to, kam īsti ir tiesības pārstāvēt teju 7000 cilvēku lielo Latvijas ebreju saimi.

Atšķirīgi ir arī viedokļi par to, vai vispār kādi īpašumi būtu jāatdod.

Jāpiebilst, ka līdz ar ebreju īpašumu restitūcijas jautājuma celšanu dienasgaismā, interesi par kādreiz piederošajiem īpašumiem izrādījušas arī citas organizācijas, tostarp Sarkanais Krusts.

Lasi vēl