Lai sešus gadus vecā Katrīna nebūtu piekalta pie gultas, steidzami nepieciešama jūsu palīdzība

3 komentāri
Lai sešus gadus vecā Katrīna nebūtu piekalta pie gultas, steidzami nepieciešama jūsu palīdzība
FOTO: Facebook

”Sarežģīti ir saprast un izlemt, kā rīkoties un kuram sniegt atbalstu – ģimenei, kurai nav ko galdā likt, bet tikai tādēļ, ka paši vecāki slinko un neko citu nedara kā sūkstās par grūto dzīvi un dzīves netaisnību, vai ģimenei, kurai vizuāli ir viss, taču nav paša svarīgākā – bērniņa veselības. Sniegt atbalstu ģimenei, kura pati cīnās un meklē veidus, kā palīdzēt savam bērnam, vai ģimenei, kura saņem atbalstu no valsts un nevalstiskajām organizācijām, taču to nenovērtē,” vēsta ieraksts sociālā tīkla Facebook Palīdzēsim.lv lapā.

”Šis ir stāsts par gaišu trejmeitiņu ģimeni. Par ģimeni, kurai tieši šobrīd ir nepieciešams finansiāls atbalsts steidzamas operācijas ārvalstīs veikšanai, lai mazā Katrīna nepaliktu gultas režīmā. Ģimene meklē arī iespējas saņemt valsts atbalstu, taču, ja tas arī tiks saņemts, kompensācija nebūs pilna apmēra. Katrīna Roze aug mīlošā ģimenē, kopā ar vēl divām māsiņām. Katrīna ir kopija savai mammai Janai – brūnām, skaistām acīm, tumšiem matiem un fantastisku smaidu, kas, neskatoties uz smago situāciju, rotā Katrīnu ik brīdi.”

”Diena beidzot ir vasarīga un tiekamies parkā pie bērnu rotaļu laukumiņa, kur Katrīna varonīgi stumj rollatoru pa nelīdzeno asfaltu un kopā ar māsu ķiķina par māsas blēņām. Katrīnas smaids un pozitīvisms atbruņo jebkuru. Viņa šķelmīgi skatās uz fotogrāfu un uzmanīgi sadraudzējas ar mums. Katrīna jau prot lasīt un arī rakstīt, burti gan nesanākot ļoti glīti, taču viņa cenšas. Katrīnai ir viedoklis par daudzām lietām un dzīves situācijām. Viņa ir mazā gudriniece un nākamgad uzsāks skolas gaitas. Tomēr ir kas tāds, kas liek sirdij sažņaugties un apbrīnot Katrīnu un viņas varonīgos vecākus.”

”Katrīnai Rozei smagās diagnozes dēļ kopš dzimšanas ir paralizētas kājas un ķermeņa apakšējā daļa. Šobrīd Katrīnai ir 6 gadi, un šajā laikā vecāki ar savu neatlaidību ir paveikuši neticamu darbu, lai intensīvu terapiju (fizioterapija, ergoterapija, baseins, osteopāts, reiterapija) un individuāli izgatavotu palīglīdzekļu – ortožu izmantošana Katrīnu no guļoša, bezpalīdzīga bērna attīstītu par bērnu, kurš izmantojot ortozes un rollatoru, spēj patstāvīgi pārvietoties, kopā ar savām māsām apmeklēt bērnudārzu un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Katrīnas mamma, laužot dažkārt absurdas lietu kārtības, ir panākusi atbalstu ne tikai savam bērnam, bet palīdzējusi arī daudzām citām ģimenēm.”

”Katrīnas kājas vēl nav paspējušas iegūt nepieciešamās spējas pilnībā patstāvīgi funkcionēt, tādēļ tās nav iespējams pilnvērtīgi noslogot. Rezultātā ir noārdījies un nolūzis augšstilba kaula kakliņš. Lai Katrīna varētu turpināt attīstīties, mācīties staigāt (ar cerību izvairīties no ratiņkrēsla), ir nepieciešama steidzama kaula pastiprināšanas operācija kompleksā ar nekavējošu ortožu pārbūvēšanu, to pielāgojot pēcoperācijas ķermeņa ģeometrijai un pareizi slogotai stājai. Diemžēl šādu kompleksu risinājumu pagaidām nav iespējams veikt Latvijā un tuvākā operēšanas vieta ir Minhene Vācijā. Ja operācija netiks veikta pēc iespējas ātrāk, tas draud arī ar otra augšstilba kaula kakliņa noārdīšanos un Katrīna vairs nevarētu staigāt.”

Operācijas kopīgās izmaksas ir ap 26 800 EUR. Ceļa un uzturēšanās izdevumus, kā arī pēcoperācijas rehabilitāciju ģimene varētu segt pati no sava budžeta. Ģimene spēj sevi pilnībā nodrošināt, un, kā saka Katrīnas mamma Jana, visas rehabilitācijas, masāžas un citas medicīniskās manipulācijas regulāri veic paši.

Taču šī summa ir par lielu, lai tik ātrā laikā ģimene pati to savāktu. Lūgt nav viegli, jo īpaši, ja esi cīnītājs, nevis čīkstētājs, tomēr Katrīnas veselība ir svarīgāka par visu, tādēļ ģimene un Palīdzēsim.lv lūdz Jūs katru personīgi atbalstīt Katrīnu, lai meitene, vēlākais, oktobrī varētu doties uz operāciju Minhenē.

Palīdzēt Katrīnai Rozei jūs varat ziedojot līdzekļus labdarības organizācijas Palīdzēsim.lv kontā:

NODIBINĀJUMS PALĪDZĒSIM.LV Vienotais reģ. Nr. 40008137568 Adrese: Jauniela 21-1, Rīga, LV-1050 Pasta adrese: Duntes iela 28-197, Rīga, LV-1005 NORĒĶINU REKVIZĪTI: AS ”SEB banka” LV90UNLA0050013761397 SWIFT kods: UNLALV2X

Veicot maksājumus, lūgums norādīt konkrētu maksājuma mērķi Katrīnai Rozei. Ja Jūs nevēlaties, lai Jūsu vārds parādās pie ziedotāju saraksta, lūdzu, maksājuma mērķī norādiet: Anonīms.

Palīdzēsim.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim.

 

Ziedojumu tālrunis: 90006888 (maksa par zvanu 1,42 EUR)