Lai samazinātu zāļu cenas, Baltijas valstis vienojušās par kopīgiem iepirkumiem

1 komentārs
Lai samazinātu zāļu cenas, Baltijas valstis vienojušās par kopīgiem iepirkumiem
FOTO: Flickr

Baltijas valstis vienojušās par sadarbību zāļu un medicīnas ierīču iegādē. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas politiķi ir aprēķinājuši, ka kopīgi liela apjoma iepirkumi ļaus samazināt medikamentu cenas aptiekās.  

Veselības ministrijā un Saeimā ir pārliecināti, ka šis projekts ir dzīvotspējīgs un kalpos par pamatu sadarbības pastiprināšanai arī citās jomās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par kopīgu iepirkuma sistēmas izveidi jau pirms pieciem gadiem vienojās Baltijas valstu premjerministri. Galvenais mērķis ir samazināt valstu izdevumus zāļu un medicīnas ierīču iepirkumiem. Nepieciešamības gadījumā valstis cita citai varēs aizdot centralizēti iepirktās zāles vai medicīnas ierīces. Patlaban ir uzsākts pilotprojekts – kopīgi tiek iegādātas vakcīnas pret tuberkulozi bērniem.

Saeimas Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas deputāti bija vienisprātis, ka pēc pilotprojekta īstenošanas sadarbība ir jāturpina. Kopīgi jāiepērk tādi medikamenti, kuri ir nepieciešami plašākam sabiedrības lokam. Tiklīdz sistēma sāks strādāt pilnvērtīgi – zāļu cenas aptiekās samazināsies, prognozē deputāti.

Tautas priekšstāvji ir pārliecināti, ka sadarbība zāļu iegādē veicinās kopīgu projektu īstenošanu arī citās jomās. Piemēram, šā brīža ģeopolitiskajos apstākļos svarīgi īstenot sadarbību valstu militārajos  iepirkumos.

TOP komentāri

  • jans
    0 0 0

    jans

    ...un kā redzējāt Panorāmā, tas izrādās bleķis,jo pērkot tās no vienīgā ražotāja ES,cena nesamazinās.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl