1 komentārs
Lai samazinātu zāļu cenas, Baltijas valstis vienojušās par kopīgiem iepirkumiem
FOTO: Flickr

Baltijas valstis vienojušās par sadarbību zāļu un medicīnas ierīču iegādē. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas politiķi ir aprēķinājuši, ka kopīgi liela apjoma iepirkumi ļaus samazināt medikamentu cenas aptiekās.  

Veselības ministrijā un Saeimā ir pārliecināti, ka šis projekts ir dzīvotspējīgs un kalpos par pamatu sadarbības pastiprināšanai arī citās jomās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par kopīgu iepirkuma sistēmas izveidi jau pirms pieciem gadiem vienojās Baltijas valstu premjerministri. Galvenais mērķis ir samazināt valstu izdevumus zāļu un medicīnas ierīču iepirkumiem. Nepieciešamības gadījumā valstis cita citai varēs aizdot centralizēti iepirktās zāles vai medicīnas ierīces. Patlaban ir uzsākts pilotprojekts – kopīgi tiek iegādātas vakcīnas pret tuberkulozi bērniem.

Saeimas Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas deputāti bija vienisprātis, ka pēc pilotprojekta īstenošanas sadarbība ir jāturpina. Kopīgi jāiepērk tādi medikamenti, kuri ir nepieciešami plašākam sabiedrības lokam. Tiklīdz sistēma sāks strādāt pilnvērtīgi – zāļu cenas aptiekās samazināsies, prognozē deputāti.

Tautas priekšstāvji ir pārliecināti, ka sadarbība zāļu iegādē veicinās kopīgu projektu īstenošanu arī citās jomās. Piemēram, šā brīža ģeopolitiskajos apstākļos svarīgi īstenot sadarbību valstu militārajos  iepirkumos.

TOP komentāri

  • jans
    0 0 0

    jans

    ...un kā redzējāt Panorāmā, tas izrādās bleķis,jo pērkot tās no vienīgā ražotāja ES,cena nesamazinās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl