Lai risinātu darba roku problēmu, trešo valstu studentiem ļaus strādāt 40 stundas nedēļā

17 komentāri

Deputāti ceturtdien ilgi sprieda par to, vai ārzemju studentiem būtu jāļauj strādāt pilna slodze, ja viņi to vēlētos. Šobrīd ļauts strādāt tikai, lielākais, uz pusslodzi. Kritiķi aizrāda, ka ierobežojumu atcelšana var pavērt slūžas imigrācijai, taču vairākums sliecās uzskatīt, ka tas nāks par labu, risinot darbaspēka trūkuma problēmu.

Dubultot atļauto darba stundu skaitu Latvijā studējošajiem ārzemniekiem, ļaujot viņiem strādāt 40 stundas nedēļā, pašlaik noteikto 20 stundu vietā, grozījumu atbalstītāji pamatoja ar ekonomiskiem ieguvumiem. Tas ļautu aptuveni 5000 studentu no trešajām valstīm pilnvērtīgi iesaistīties darba tirgū.

Tikmēr oponenti pauda bažas, ka šāds lēmums vājinās valsts valodas pozīcijas un palielinās imigrāciju.

Beigu beigās, lēmuma atbalstītāju izrādījās vairāk nekā pretinieku, un likumprojekts guva konceptuālu atbalstu. Ja Saeima to atbalstīs arī galīgajā lasījumā, ierobežojumi trešo valstu studentu darbam tiks atcelti septembrī.

TOP komentāri

 • Jānis Salietis
 • Asis
  +3 +3 0

  Asis

  Tad jau tie vairs nebūs studenti!Kad tad viņi mācīsies!Tad jau legalizējat oficiāli arvalstu darba spēku,nevis maskējot ar skolu!
 • Dzintars Skarbovskis
  +1 +1 0

  Dzintars Skarbovskis

  Savējiem nemaksā, jo ērtāk taču par pusvelti nodarbināt viesstrādniekus. Šī ir runga ar diviem galiem, kas neveicina valsts izaugsmi, mudina vietējos meklēt darbu citās valstīs un atgrūž tos, kas vēlas atgriezties.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl