1 komentārs

Šogad Lāčplēša dienā uz Rīgas pils mūra atkal varēs novietot svecītes. Lai mūri nesabojātu, izgatavoti īpaši plauktiņi no režģa sieta un šonedēļ izmēģināja to stiprināšanu pie pils mūra.

Ja pērn 11. novembrī iedzīvotāji bija aicināti svecītes pie Rīgas pils mūra nelikt, lai neradītu ugunsbīstamas situācijas kā pirms diviem gadiem un mūri nebojātu, šogad šī problēma atrisināta.

Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) kopā ar Pils atjaunošanas padomes locekļiem izskatījuši vairākus variantus, kā nodrošināt iespēju pie sienas atstāt svecītes tā, lai tas būtu droši un siena nenokvēptu un netiktu bojāta.

Pērnā gada Lāčplēša diena bildēs!

Režģis tiks izvietots gar mūri 176 metru garumā – visā platībā, kur tradicionāli liktas svecītes. Lai to nostiprinātu, mūrī izurbs caurumus un pašu režģi piestiprinās ar skrūvēm. Savukārt zem režģiem plānots novietot cinkotas metāla vannas ar smiltīm, kur pilēt sveču vaskam.

Tā kā svecītēm atvēlētā vieta uz režģa nepārsniedz sešarpus centimetrus, iedzīvotāji aicināti neņemt līdzi lielākas sveces.

Aptaujātajiem iedzīvotājiem par šādu risinājumu domas dalās, tomēr visi atzīst, ka svecītes Krastmalā liks jebkurā gadījumā.

Režģi plānots uzstādīt vairākas dienas pirms Lāčplēša dienas svētkiem. Pēc tam to noņems un atkal izmantos nākamgad un arī turpmāk. Kopumā tā izgatavošana izmaksājusi 60 tūkstošus eiro.

VIDEO:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl