Lai novērstu neskaidrības, VARAM pašvaldībām lūgs skaidrot ūdens skaitītāju uzstādīšanu

0 Komentāru
Lai novērstu neskaidrības, VARAM pašvaldībām lūgs skaidrot ūdens skaitītāju uzstādīšanu
Ilustratīvs foto. (Foto: f64)

Lai novērstu neskaidrības par ūdens skaitītāju uzstādīšanu privātmājām kā arī daudzdzīvokļu namos, Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) lūgs pašvaldībām to precīzāk skaidrot iedzīvotājiem.

Ažiotāžu pēdējās nedēļas radījušas ziņas, ka visām mājsaimniecībām, kas pieslēgušies centralizētajam ūdensvadam, būs jāuzstāda ūdens skaitītājs. Turklāt, tas it kā drīkstēs atrasties tikai speciāli izbūvētās stāvākās, kuru izmaksas var sasniegt 1000 eiro.

To, ka atsevišķos gadījumos skaitītāji, kas izvietoti ārpus mājas, tiešām būs nepieciešami, ministrijā nenoliedz. Prasību par skaitītāja uzstādīšanu paredz Ūdenssaimniecības pakalpojuma likums, kas jāizpilda līdz 2020. gadam. Tas nepieciešams gadījumos, ja patērētā ūdens uzskaite līdz šim nav veikta vispār vai arī pastāv aizdomas par būtisku pārtēriņu.

“Šiem cilvēkiem ir jānodrošina vieta skaitītāja uzstādīšanai. Tā nav tikai aka, tā var būt māja,pagrabs, bet skaidrs, ka tai jābūt vietai, no kuras tiek uzskaitīts ūdens,” norāda VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglītis.

Kuros gadījumos skaitītājs ir jāuzstāda, iedzīvotāji var uzzināt savā pašvaldībā. Tām, savukārt, jāsniedz precīzs skaidrojums, kā arī jāvienojas par izmaksām samērīgu risinājumu.

0 Komentāru