Lai nodrošinātu cienīgas vecumdienas, pensijai Latvijā jābūt vismaz 500 eiro, paziņo tiesībsargs

13 komentāri

Pensijai Latvijā jābūt vismaz 500 eiro mēnesī, lai senioriem nodrošinātu cienīgas vecumdienas, tas nozīmē arī krietni palielināt minimālo algu, tā tiesībsargs Juris Jansons sacīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputātiem.

“Šā brīža minimālā alga vairo nabagu skaitu Latvijā. 10 eiro algas pielikums ir smieklīgs un neadekvāts, tas nepalīdz izrauties no nabadzības atvara,” pauda Jansons.

Komisijas vadītāja Aija Barča norādīja, ka uzņēmēji protestē pret minimālās algas kāpumu. Savukārt tiesībsargs argumentēja, ka beidzot jāieklausās iedzīvotājos, ne uzņēmēju lobijos.

“Dombrovskis reiz teica, ka nedrīkst strauji palielināt minimālo algu, jo, redz, sabrukšot ekonomika. Tās ir muļķības, jo tie iedzīvotāji to naudu atgriež atpakaļ Latvijas ekonomikā, jo viņi nebrauc divreiz gadā atpūsties ārzemēs,” pauda Jansons.

Latvijas Pretnabadzības Tīkla vadītāja Laila Balga:

Nabadzības līmenis degradē valsti visā Eiropas Savienībā, un esam tikai paļāvušies, – gan jau tie cilvēki kaut ko iekodīs ēdamu un izdzīvos.

Trešdien, 2. novembrī, Saeimā spriež par nabadzības mazināšanu Latvijā, jo nabadzības riskā ir 606 tūkstoši iedzīvotāju jeb 31% no visiem Latvijā dzīvojošajiem.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča atzīst, ka līdz šim politiķiem tiešām ņēmuši vērā uzņēmēju spiedienu, bet ilgi tā vairs nevar. Minimālā alga esot strauji jāceļ vai arī jādomā par minimālās algas diferencēšanu pa nozarēm.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča:

Lai uzņēmēji neapvainojas, bet ļoti daudziem, un arī es zinu tādus uzņēmējus, kuri tikko sākuši uzņēmējdarbību, tikko ir liela nauda, tad ir vispirms liela mašīna, tad vēl kaut kas, bet darbiniekam – alga minimālā. Es tiešām uzskatu, ka tas nav uzņēmējs, kurš nevar samaksāt savam darbiniekam algu un krāpjas ar nodokļiem.