Lai naktī ieietu Rīgas autoostas uzgaidāmajā zālē, jāsamaksā viens eiro

Pievienot komentāru
Lai naktī ieietu Rīgas autoostas uzgaidāmajā zālē, jāsamaksā viens eiro
FOTO: LETA

Cilvēki, kuri palikuši bez mājām galvaspilsētā, izmanto nakšņošanai ne tikai nakts patversmes, bet arī Centrālo staciju un autoostu. Šo sabiedrisko ēku administrācijas jau gadiem meklē iespējas, lai risinātu šo situāciju, piemēram, autoostā ieviesta maksa par uzgaidāmās telpas izmantošanu naktīs.

Pirms 13 gadiem Rīgas autoostā sāka kursēt nakts reisi, tādēļ uzgaidāmās telpas bija vaļā visu nakti. Tagad tajās uzkavējas ne vien vēlīni pasažieri, bet arī bez pajumtes palikušie, tiesa gan – samaksājot vienu eiro.

Foto

Jānis Briedītis AS Rīgas starptautiskā autoosta pārstāvis

Bezpajumtnieku ir ļoti daudz un ir gatavi maksāt. Ja viņi ievēro visas higiēnas normas, mēs tādiem ļaujam uzturēties. Te ir dažādi cilvēki, pats esmu redzējis vienu kundzi, kas nāca. Viņa samaksā vienu eiro, kādu gadu palika pa nakti, bet no rīta gāja uz darbu.

Ja cilvēks ir smakojošā apģērbā, viņam ieeja autoostā ir liegta. Apsargi tam pievērš ļoti lielu uzmanību. Kā pasargāt pasažierus no cilvēkiem, kuri mazgājas vienreiz pusgadā un apmeklē Centrālo staciju – šim jautājumam pievērsies arī Latvijas Dzelzceļš.

Agrāk bezpajumtnieki bija iecienījuši tieši šo stacijas daļu, bet kopš apsardzes darbinieki sāka pievērst tam pastiprinātu uzmanību, viņi šeit vairs nav manāmi.

Par kārtību Centrālajā stacijā tagad atbild vairāki apsardzes darbinieki, kuri arī cītīgi vēro, lai bezpajumtnieki netraucētu citiem pasažieriem.

Pa nakti Centrālā stacija ir ciet, tāpēc bezpajumtnieku nakšņošana stacijas vadībai problēmas nesagādā.

Video