Lai naktī ieietu Rīgas autoostas uzgaidāmajā zālē, jāsamaksā viens eiro

Komentāri

Cilvēki, kuri palikuši bez mājām galvaspilsētā, izmanto nakšņošanai ne tikai nakts patversmes, bet arī Centrālo staciju un autoostu. Šo sabiedrisko ēku administrācijas jau gadiem meklē iespējas, lai risinātu šo situāciju, piemēram, autoostā ieviesta maksa par uzgaidāmās telpas izmantošanu naktīs.

Pirms 13 gadiem Rīgas autoostā sāka kursēt nakts reisi, tādēļ uzgaidāmās telpas bija vaļā visu nakti. Tagad tajās uzkavējas ne vien vēlīni pasažieri, bet arī bez pajumtes palikušie, tiesa gan – samaksājot vienu eiro.

Foto

Jānis Briedītis AS Rīgas starptautiskā autoosta pārstāvis

Bezpajumtnieku ir ļoti daudz un ir gatavi maksāt. Ja viņi ievēro visas higiēnas normas, mēs tādiem ļaujam uzturēties. Te ir dažādi cilvēki, pats esmu redzējis vienu kundzi, kas nāca. Viņa samaksā vienu eiro, kādu gadu palika pa nakti, bet no rīta gāja uz darbu.

Ja cilvēks ir smakojošā apģērbā, viņam ieeja autoostā ir liegta. Apsargi tam pievērš ļoti lielu uzmanību. Kā pasargāt pasažierus no cilvēkiem, kuri mazgājas vienreiz pusgadā un apmeklē Centrālo staciju – šim jautājumam pievērsies arī Latvijas Dzelzceļš.

Agrāk bezpajumtnieki bija iecienījuši tieši šo stacijas daļu, bet kopš apsardzes darbinieki sāka pievērst tam pastiprinātu uzmanību, viņi šeit vairs nav manāmi.

Par kārtību Centrālajā stacijā tagad atbild vairāki apsardzes darbinieki, kuri arī cītīgi vēro, lai bezpajumtnieki netraucētu citiem pasažieriem.

Pa nakti Centrālā stacija ir ciet, tāpēc bezpajumtnieku nakšņošana stacijas vadībai problēmas nesagādā.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl