Komentāri

Bez gāzes tirgus atvēršanas no šodienas stājas spēkā vēl kādas ilgus gadus gaidītas izmaiņas – vienotais lidmašīnas pasažieru datu reģistrs. Tas ieviests kā atbilde uz arvien pieaugošajiem terorisma draudiem Eiropā. Ikdienas pasažieriem gan nav, par ko satraukties, – lidojumus tas nekādi neietekmēs, vien informācija par visiem, kas iekāpuši lidmašīnās, automātiski nonāks drošības iestāžu rīcībā.

Ceļš līdz vienotam pasažieru datu reģistram bijis garš un sarežģīts un, var teikt droši, – ja nebūtu teroraktu, rūpes par personas datu aizsardzību būtu lielākas nekā bažas par drošību. Taču Francijas slaktiņš pirms diviem gadiem pilnībā mainīja veidu, kā runāt par ceļotāju privātumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No šodienas Latvijā stājas spēkā izmaiņas gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes likumā, kas nozīmē, ka aviokompānijas sāk iesniegt informāciju par saviem pasažieriem drošības iestādēm. Latvijas gadījumā tā ir Drošības policija, kura zinās – kur katrs no mums dodas, ar ko ceļo kopā, kad un vai iekāpis lidmašīnā, kas par biļeti samaksājis.

Iekšlietu ministrijā gan akcentē,– tiem, kam nav ko slēpt, arī nav, par ko satraukties.

Aviokompānijām dots pārejas laiks līdz septembrim, lai pielāgotu sistēmas un sāktu datus nosūtīt Drošības policijai. Nacionālā lidsabiedrība ”airBaltic” šodien vēl neatklāja, no kura brīža tā plāno pievienoties pasažieru datu reģistram.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl