Lai gan deputātam Kļaviņam atņemts auto, viņš turpina saņemt transporta kompensāciju

2 komentāri
Lai gan deputātam Kļaviņam atņemts auto, viņš turpina saņemt transporta kompensāciju
Foto: Edijs Pālens, LETA

Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš joprojām neatklāj, kurš viņu pabrīdinājis par nepatikšanām KNAB lietas sakarā, kurā viņš apsūdzēts par krāpniecību ar degvielas čekiem. Premjers Māris Kučinskis kategoriski noliedz savu saistību, un izskanējušās aizdomas sauc par konkurentu politisko kampaņu.

Tikmēr skandāls ar čekiem nav traucējis ZZS frakcijas deputātam Kļaviņam turpināt pieprasīt no valsts transporta kompensāciju. Viņš gan pats arī stāsta, ka tagad brauc ar autobusu, jo mašīna esot konfiscēta.

Vakar mediji izplatīja neoficiālas ziņas par dīvainu situāciju: KNAB esot sūdzējies prokuratūrai, ka premjers Māris Kučinskis izpaudis ziņas partijas biedram Askoldam Kļaviņam par draudošajām nepatikšanām, proti, KNAB uzsākto lietu par krāpšanos ar degvielas čekiem. Dienas gaitā video relīzi izplatīja JKP politiķe Juta Strīķe.

“Manā rīcībā ir ziņas, kas norāda uz noziegumu, ko ar KNAB vadītāja Jēkaba Straumes palīdzību pastrādājis Kučinskis, brīdinot savu partijas biedru Kļaviņu par krimināllietas sākšanu, plānotajām procesuālajām darbībām, tādējādi brīdinot aizdomās turēto un ļaujot viņam iznīcināt pierādījumus un kaitējot izmeklēšanai,” norāda Strīķe.

Premjers Kučinskis šodien esot dziļi laukos, un ar preses sekretāra starpniecību ziņoja, ka neviens apgalvojums šajā sakarā nav pamatots un tie ir vērtējami kā priekšvēlēšanu cīņas elements. Viņu aizstāv partijas biedri.

“Drīzāk būtu jāveic izmeklēšana KNAB, šī nav pirmā reize, kad nopludina informāciju bijušajiem kolēģiem, kas to izmanto vēlēšanu kampaņā,” uzskata ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Juta Strīķe šodien klausuli necēla. Papētot degvielas kompensācijas, atklājās, ka Kļaviņš arī pēc KNAB darbībām nav kautrējies iesniegt čekus apmaksai.

Pirms nāca gaismā degvielas skandāls, Kļaviņš tērēja vairāk nekā 700 eiro mēnesī par degvielu. Jūnijā, kad lieta nāca gaismā – pēkšņi apjomi nokrita līdz 121 eiro jeb teju 600 eiro ietaupījums. TV3 ziņas sazvanīja politiķi.

TV3: Par to visu lietu ar Kučinski un KNAB – esat sekojis līdzi? Kučinskis esot mēģinājis pačukstēt jums par tiem degvielas čekiem. Bija tāda lieta?
Kļaviņš: Pirmām kārtām – man taču nav televizora. Es nekam nesekoju līdzi! Nav arī feisbuka un tvitera. Otrām kārtām – visu, kas saistīts ar kriminālprocesu, es nerunāju ne ar vienu.

TV3: Nodokļu maksātājiem taču ir tiesības zināt.
Esmu parakstījies, ka nerunāšu. Ne ar jums, ne ar kādu citu.

Kļaviņš nedaudz samulst, izdzirdot jautājumu, kā viņam izdevies savus degvielas izdevumus no vairāk nekā 700 eiro mēnesī apcirpt pieckārtīgi.

TV3: Tagad jūnijā 121 eiro, cik čekus iesniedzāt. Kā tad tā?
Man paskaidroja kaut ko… Tagad ir tā.

TV3: Nebraucat uz Liepāju vairāk?
Braucu. Ar sabiedrisko transportu. Man arī nebija mašīnas, godīgi sakot. Tika konfiscēta. Ar autobusu.

TV3: Kas konfiscēja? Tiesībsargājošās iestādes?
Nerunāšu neko, kas saistīts ar kriminālprocesu.

Kļaviņš sniedzis vaļsirdīgu interviju portālam “irliepaja.lv”. Uz jautājumu, kā ir Saeimā, viņš atbild: “Ja nekas nav jādara, lai tur tiktu…  Jāstrādā zem vidējā, maksā virs vidējā, tu esi cienījams cilvēks. Tikai viena lieta – nav gandarījuma. Bet es domāju, ka daudziem cilvēkiem Latvijā, kas strādā savu darbu un kam maksā labi, nav gandarījuma.”

Vaicāts par izvirzīto apsūdzību, viņš saka: “Mana lieta ir tāda, ka, ja uz to paskatās ar prokurora brillēm, viennozīmīgi es esmu noziedznieks. Ja paskatās ar latvieša praktiskā acīm, es vienkārši taupīgi esmu izlietojis resursus. Prokurora loģika un zaļā loģika atšķiras, tas ir normāli. Un, ja paskatās, kādas nepatikšanas ir citiem cilvēkiem, tad manējās ir tīrais sīkums. Savu sodu izcietīšu, nav mirstams, cietumā mani neviens neliks. Būs jauna dzīves pieredze, labāk pazīšu šo pasauli.”

2 komentāri