“Lai brūk, es brukšu tad līdzi”; VK norāda uz kritisko pašvaldību ēku tehnisko stāvokli, taču iedzīvotāji vienaldzīgi

Valsts kontroles pasūtītā tehniskajā revīzijā konstatēts, ka pašvaldību apsaimniekoto daudzdzīvokļu namu tehniskais stāvoklis nereti ir ļoti bēdīgs. Šobrīd, kad problēma aktualizēta, pašvaldības teju vai izmisumā sākušas saukt pēc valdības finansiālā atbalsta ēku remontēšanai.

Atpakaļ uz rakstu

13 komentāri

 • Ērika Krimska

  Ērika Krimska

  Šitām ķieģeļu mājām vēl var redzēt,kas kur brūk,bet paneļu.....sabruks kā sērkociņu kastīšu tornis....:(
 • bet protams

  bet protams

  Iedzīvotāji vienaldzīgi? Nebūs vienaldzīgi,kad maksāsiet cilvēku cienīgas pensijas un algas.
 • Zebiekste

  Zebiekste

  Atkal kārtējā tautas apčakarēšana.Pirms nodeva tādas mājas privatizācijai,nebija jāizvērtē to stāvoklis? Tagad cilvēki tos privatizējuši vai nopirkuši,daudzi maksā kredītus un pēkšņi pateiks,vācietes ārā,jo tādā dzīvot nedrīkst! Nebūs nekur dzīvot,ne naudas,vien kredīti,kuri jāatmaksā par neesošu īpašumu.Protams,ka var jau teikt un tas tā iespējams arī ir,ka apsaimniekošanas maksas ir par mazām,bet cilvēkiem jau nav naudas,lai maksātu vairāk! Daudzviet ar februāri tiks paceltas apkures cenas,ceļoties degvielas cenām,augstākas kļūs arī citu preču un pakalpojumu cenas,kas vairāk paņems naudu no tautas maciņiem.kuri jau tā ir patukši.Nemaksā jau ne tāpēc,ka negrib,bet tāpēc,ka nav ar ko.
 • Es

  Es

  Patreiz brīdina, un tad kad tiešām pāris mājas nonāks lejā ar visiem tur guļošajiem- tad vainīga būs atkal valsts? Kādā sakarā pašvaldībai būtu jānodrošina remonti... tas ir tavs privātīpašums... Kontrolei būtu nepieciešams apzināt 90-jos gados veiktās neatļautās pārbūves dzīvokļos- kas veicina mājas bīstamību- ar likumu noteikt ka šiem ir jāatjauno visas sākotnējās sienas...
 • Jurka

  Jurka

  Padomju brīnumus, lielākoties, nav vērts vispār rekonstruēt. Ja armatūra paneļos izrūsē, tur neviena rekonstrukcija nepalīdzēs. Tā ir tikai naudas izmešana. Tādu dzīvokļu pirkšana ir pašu muļķu rokās. Bet ja pašvaldības grib savā teritorijā iedzīvotājus - tas gan pašvaldības uzdevums iesaistīties dzīvojamā fonda palielināšanā.
 • ta

  ta

  Trakākais, ka daudzi par padomju dzivokli pamanās ļoti apaļas summas samaksāt.A ko darīsi, ja privāto īres cenas kosmosā, bet pašvaldība ignorē, jāpērk savs ar sakostiem zobiem.
 • Janis Maulis

  Janis Maulis

  Ja māja netiek pienācīgi apsaimniekota ,tad apsaimniekotājam būtu jakonficē "apsaimniekošanas licenze"!
 • Aigars Aigars

  Aigars Aigars

  Tās ēkas vēl tikpat nokalpos,jāpļi.Bet ja nu gribas veikt remontu,tad kartelim,kuru te galīgi stulbeņi par valsti sauc,šī nauda jāpiešķir,jo pa 25 gadiem ir nozagts tik daudz no iedzīvotājiem,ka katram pienāktos izmaksāt summu sava mājokļa remontam.Kārtīgu summu.
  • Olga Orlova Bērziņa

   Olga Orlova Bērziņa

   Aigars pilnīgi piekritu, plus vēl visi maksa apsaimniekošanu, kas 99% nonāk kabatas - apsaimniekošanu un uzturēšanu, kas reti kurai mājai ir iztērēta tam paredzētajiem mērķiem. Maksā par visu - saņem neko - jaunais Latvijas sauklis!
   • .......

    .......

    Iedzīvotājiem pašiem jāseko līdzi savas mājas naudiņai.
 • krievu fatālisms

  krievu fatālisms

  Tos padomiskos graustus nekad nevajadzēja privatizēt.
 • Rovena Freliha

  Rovena Freliha

  Atkal kādam būs izdevīgs bizness plāns,kur bijāt gadiem tad neko te pēkšņi atjēdzās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!