“Lai bērns izaug laimīgs!” 11 gadus vecās “Labestības dienas” vēstneses Agnijas stāsts

Pievienot komentāru

Gatavojoties “Labestības dienai”, LNT Ziņu dienests sāk sižetu ciklu par tās vēstnešiem jeb par bērniem ar īpašām vajadzībām, kuri gaida līdzcilvēku atbalstu. Viena no šā gada labdarības akcijas vēstnesēm ir 11 gadus vecā Agnija.

Kad Agnijas mamma bija septītajā grūtniecības mēnesī, ārsti viņai pateica, ka bērniņš nestaigās.

Vineta
Agnijas mamma

Jau grūtniecības laikā, septītajā mēnesī, pateica, ka viņai būs veselības problēmas, viņa, iespējams, nestaigās. Konkrētu diagnozi nepateica, pateica, ka šķidrums krājas galvā – sākumā to pateica, pēc tam vēlāk, ka mugurkaula smadzenes ir izgājušas ārpus savām robežām, līdz ar to zinājām, ka dzims ar mugurkaula anomāliju.

Agnijai ir kustību traucējumi, slimības diagnoze – Spina Bifida, tas ir, kad bērniņš piedzimst ar atvērtu mugurkaulu. Kad meitenīte piedzima, viņas muguras smadzenes bija izspiedušās uz āru.

Vineta
Agnijas mamma

Viņa dzima arī mēnesi ātrāk nekā paredzēts, bija ķeizargrieziens, un tad arī pēc dzimšanas tas pūslītis uz mugurkaula viņai plīsa un bija nepieciešams veikt ātru operāciju. Sešas stundas pēc dzemdībām viņa tika nogādāta Bērnu slimnīcā, un viņai veica operāciju mugurkaulam. Parādīja seju, es dzirdēju fonā, rādīt nerādīja. Tad es viņu redzēju tikai pēc nedēļas.

Neskatoties uz sākotnējo diagnozi, ka meitene nestaigās – pateicoties fizioterapijām, Agnija staigā. Tomēr atšķirībā no citiem saviem vienaudžiem meitene nevar sportot un veikt fizikas aktivitātes. Lai meitene turpinātu atlabt, Agnijai nepieciešamas ortozes un fizioterapija.

Vineta
Agnijas mamma

Līdzekļi nepieciešami, lai attīstītu viņas staigāšanas kvalitāti. Es neesmu gatava redzēt savu bērnu ratiņkrēslā, līdz ar to nepieciešamas ortozes, lai veselības stāvoklis uzlabotos. Ir nepieciešamas gan ortozes, gan fizioterapijas. Lai bērns izaug laimīgs, lai izveido savu ģimeni un – lai zinu, ka viss ir kārtībā, lai viņa var sevi nodrošināt un es palaist viņu dzīvē.

Lielo Labestības dienas koncertu, kur uzstāsies labākie Latvijas izpildītāji, LNT tiešraidē varēs skatīties svētdien pulksten 21.05 – uzreiz pēc “LNT Ziņu Top 10”.  11 gadu laikā, kopš LNT uzsāka organizēt “Labestības dienu”, kopumā esam spējuši saziedot aptuveni 2,6 miljonus eiro un palīdzējuši 491 bērnam.