Lai atrastu naudu dzimstības veicināšanai, varētu iesaldēt Liepājas cietuma celtniecību

3 komentāri
Lai atrastu naudu dzimstības veicināšanai, varētu iesaldēt Liepājas cietuma celtniecību
Edijs Pālens / LETA

Lai risinātu sasāpējušos demogrāfijas jautājumus, tiek apsvērta doma atlikt Liepājas cietuma būvniecības projekta īstenošanu.

Šodien, 6. septembrī, Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) uz jautājumu, vai demogrāfijas problēmu risināšanai nepieciešamo finansējumu varētu rast, piemēram, atliekot Liepājas cietuma būvniecības projektu, atbildēja, ka viņš ir šādām sarunām atvērts.

Ministru prezidents un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) šodien tikās ar sociālajiem partneriem. Finansū ministre akcentēja: “Ja jāizvēlas starp atbalstu ģimenēm ar bērniem vai dubultu izmaksu cietuma celtniecībai, tad šādu ideju atbalstu.”

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā koalīcijas partneri vēl nespēja vienoties par nākamā gada budžetu, jo nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) demogrāfijas jautājumu risināšanai prasīja ap 85 miljoniem eiro. Tomēr fiskālā telpa nākamgad kopumā ir 80 miljoni eiro. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) iepriekš atzina, ka nākamgad demogrāfijas pasākumiem varētu novirzīt 12 miljonus eiro.

Tāpat ziņots, ka jaunā Liepājas cietuma būvniecības starptautiskajā iepirkumā pieteikumus iesniedza divas Latvijas kompānijas – “Re&Re” un “UPB”. Iesniegtajos pieteikumos norādītā informācija liecina, ka “UPB” darbus piedāvā veikt par kopumā 114 120 357 eiro plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN), savukārt “Re&Re “- par 123 416 618 eiro.

Ņemot vērā, ka būvnieku iesniegtie piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma celtniecībai pārsniedz projektam pieejamo finansējumu, attiecīgo iepirkumu plānots pārtraukt, tā vietā sludinot jaunu.

TOP komentāri

 • Edgars Auns
 • Armands Jansons
  0 0 0

  Armands Jansons

  Ja jau Re&Re cels cietumu ta jau vins sabruks ta pat ka maksima
 • Rūta Zariņa
  0 0 0

  Rūta Zariņa

  Ai nu ko jūs.. demogrāfija.. lai jau tiem "sliktiem puiku meitiem" tiek! Gan jau pārējie izvilks! ;)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl