Lāčplēša dienas priekšvakarā tapis koncertuzvedums “Laika vārti” par Latvijas brīvības stāstu

2 komentāri

Lācplēša dienas priekšvakarā, svētdien, izskanēs koncertuzvedums “Laika vārti”, kas vēstīs Latvijas brīvības stāstu, – bet ar skatu nākotnē. Koncertā skanēs pēdējo 30 gadu Latvijas spēcīgākās dziesmas un tiks izdejotas spēka dejas.

Rit pēdējie mēģinājumi pirs svētdienas vakarā gaidāmā koncertuzveduma “Laika vārti”, tajā komponists Mārtiņš Brauns kopā ar Rīgas doma zēnu kori koncertā atskaņos savu jauno dziesmu ciklu, kas veltīts Cēsu Pulka Skolnieku rotai – jauniem zēniem, kuri piedalījās Bermonta kaujās. Komponistu līdz sirds dziļumiem aizkustināja Jāņa Petera dzeja, un viņš tai sacerēja mūziku.

“Mani šie dzejoļi iedvesmoja tā, ka diezgan ātri es tos uzrakstīju, mēneša laikā, tas priekš manis ir ātri, jo ir jāauklē, nevar uzreiz, ienāk prātā un viss – nē, tā var ēst un kaut ko citu darīt. Izauklēju tos gabalus, tās dziesmas zēnu korim, esmu ļoti apmierināts, kā zēnu koris nodziedāja,” lepojas Brauns.

Koncerts solās būt iespaidīgs arī ar citām mūsu tautai nozīmīgām dziesmām, kas tapušas pēdējo 30 gadu laikā Brīvības noskaņās. Tiks izdejotas arī spēka dejas. Bez koristiem, dziedās arī solisti Daumants Kalniņš, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Vītoliņa.

Mirkli pirms Lāčplēša dienas, kad šogad atcerēsimies tieši pirms 100 gadiem Rīgā notikušās brīvības cīņas par Latviju,  koncertuzvedumā tiks izstāstīts Latvijas brīvības stāsts no šodienas skatu punkta, vienlaicīgi aicinot droši skatīties uz nākotni.