Lāčplēša dienā svecītes vairs nedrīkstēs likt uz Rīgas pils mūra

Komentāri

Lai pasargātu Rīgas pils mūra vēsturiskos ķieģeļus no neatgriezeniskas bojāšanās, ko rada svecīšu izdedži un liesmu karstums, nolemts vairs neļaut svecītes likt sienā.

Rīgas dome nekādas īpašus plauktus vai paliktņus pie mūra šogad izvietot neplāno. Iedzīvotāji tiek aicināti svecītes novietot pie sienas zaļajā zonā un uz ietves.

Aivars Siliņš, Valsts nekustamie īpašumi Būvniecības pārvaldes direktors:

Cilvēkiem lūdzam nelipināt neko pie mūra un novietot svecītes tikai tajās vietās, ko ierādījusi Rīgas dome. Mēs ceram uz sapratni, sakopsim to, kas ir kopjams, un saudzēsim, kas jau izdarīts.

Pērn Lāčplēša dienas priekšvakarā Rīgas pils mūrī svecīšu nolikšanai tika uzstādīti īpaši paliktņi, taču ideja cieta neveiksmi – svecīšu bija tik daudz, ka karstums izkausēja plauktus un sākās degšana. To apdzēšanai bija nepieciešama pat ugunsdzēsēju palīdzība, savukārt siena tika bojāta.

Pēc svecīšu degšanas pagājušā gadā uzņēmums Valsts nekustamie īpašumi par vairāk nekā 20 tūkstošiem eiro Rīgas pils mūri atjaunoja. Patlaban ir restaurēta visa 280 metrus garā Rīgas pils mūra siena.

Nākamgad svecīšu novietošanai tikšot meklēs cits risinājums, pauž domes pārstāvji.

Vairāk uzzini, skatoties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl