Lāčplēša dienā svecītes vairs nedrīkstēs likt uz Rīgas pils mūra

0 Komentāru
Lāčplēša dienā svecītes vairs nedrīkstēs likt uz Rīgas pils mūra
Sieviete ar bērnu noliek svecītes Lāčplēša dienā pie Rīgas pils mūra 11.novembra krastmalā. (Foto: LETA)

Lai pasargātu Rīgas pils mūra vēsturiskos ķieģeļus no neatgriezeniskas bojāšanās, ko rada svecīšu izdedži un liesmu karstums, nolemts vairs neļaut svecītes likt sienā.

Rīgas dome nekādas īpašus plauktus vai paliktņus pie mūra šogad izvietot neplāno. Iedzīvotāji tiek aicināti svecītes novietot pie sienas zaļajā zonā un uz ietves.

Aivars Siliņš, Valsts nekustamie īpašumi Būvniecības pārvaldes direktors:

Cilvēkiem lūdzam nelipināt neko pie mūra un novietot svecītes tikai tajās vietās, ko ierādījusi Rīgas dome. Mēs ceram uz sapratni, sakopsim to, kas ir kopjams, un saudzēsim, kas jau izdarīts.

Pērn Lāčplēša dienas priekšvakarā Rīgas pils mūrī svecīšu nolikšanai tika uzstādīti īpaši paliktņi, taču ideja cieta neveiksmi – svecīšu bija tik daudz, ka karstums izkausēja plauktus un sākās degšana. To apdzēšanai bija nepieciešama pat ugunsdzēsēju palīdzība, savukārt siena tika bojāta.

Pēc svecīšu degšanas pagājušā gadā uzņēmums Valsts nekustamie īpašumi par vairāk nekā 20 tūkstošiem eiro Rīgas pils mūri atjaunoja. Patlaban ir restaurēta visa 280 metrus garā Rīgas pils mūra siena.

Nākamgad svecīšu novietošanai tikšot meklēs cits risinājums, pauž domes pārstāvji.

Vairāk uzzini, skatoties video!

0 Komentāru