1 komentārs
Lāča Bargā iepriekšējais saimnieks tiesībsargājošajām iestādēm lūdzis vērtēt dzīvnieka izņemšanu
FOTO: LETA

Lai izvērtētu lāča Bargā izņemšanas un pārvešanas operācijā iesaistīto dalībnieku rīcību, lāča saimnieks Aivars Ritenieks vērsies tiesībsargājošās institūcijās. Lāča saimnieks Aivars Ritenieks norāda, ka viņš ir vērsies gan tiesā, gan Ģenerālprokuratūrā, gan rakstījis tiesībsargam Jurim Jansonam.

“Lāci man izņēma, pamatojoties uz administratīvā pārkāpuma protokolu. Procesuāli tur bija daudz pārkāpumu – man aizliedza būt uz vietas, bez manas klātbūtnes veica kratīšanu īpašumā, kur esmu deklarēts un kas vēl nebija nodots bankas valdījumā, tāpat arī sabojāja lāča būri un nogrieza kokus,” stāstīja Ritenieks. Viņš uzsvēra, ka pats lielākais nodarījums bija lāča pamodināšana no ziemas miega.

“Esmu vērsies tiesā, taču atbilde vēl nav atnākusi. Uzzināju, ka esmu sācis no “nepareizā gala” – sākumā man bija jāvēršas Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP). Esmu to izdarījis, sagaidīšu atbildi un pēcāk atkal vērsīšos tiesā,” stāstīja Ritenieks. “Tāpat esmu vērsies pie tiesībsarga un Ģenerālprokuratūrā. Atbildi esmu saņēmis no Ģenerālprokuratūras, kas atbildēja, ka liks situāciju izvērtēt Tukuma prokuratūrai,” stāstīja Ritenieks.

Ritenieks uzsvēra, ka viņam ir pretenzijas pret DAP un pašvaldības policijas rīcību, jo policisti ielenkuši īpašumu un neļāvuši piedalīties lāča izņemšanā, kā arī nodarījuši miesas bojājumus. Tāpat Riteniekam ir pretenzijas pret Saeimas deputātu Ingmāru Līdaku (ZZS), kura piedalīšanās lāča izņemšanā un pārvešanā Riteniekam ir neskaidra, tālab lāča īpašnieks lūdzis to izvērtēt. Pēc viņa domām, Līdakas dalība lāča izņemšanā ir jāsaista nevis ar palīdzēšanu lācim, bet ar politiku, Ritenieka vadītās Latvijas Svarcelšanas klubu apvienības nesaskaņām ar Latvijas Olimpisko komiteju un tās prezidentu Aldonu Vrubļevski un Ventspils ietekmi Olimpiskajā komitejā.

“Es neaizeju no atbildības,” sacīja Ritenieks. “Esmu vienīgais šajā valstī, kam ir atļauts turēt lāci, un es 21 gada garumā esmu pierādījis, ka to spēju,” viņš uzsvēra, piebilstot: “Es par lāci cīnīšos, kaut arī apzinos, ka tas būs, mazākais, gads vai divi.”

Viņš uzsvēra, ka ir cilvēki no Valmieras puses, kas ir gatavi nākt Riteniekam palīgā un piesaistīt juristus.

“Es netaisos braukt pie lāča uz Zooloģisko dārzu – kā nekā esmu ielicis pamatus viņa jaunajai mājai un izbetonējis 120 kvadrātmetrus,” sacīja lāča īpašnieks. “Būtībā viņi ir piesavinājušies manu privātīpašumu,” Ritenieks uzsvēra.

Jau ziņots, ka pērn decembra sākumā uz Rīgas Zooloģisko dārzu no kāda īpašuma Ragaciemā nogādāts nebrīvē turēts lācis.

Lācis, kuru saimnieks nosaucis par Bargo, šajā īpašumā nonācis pirms aptuveni 21 gada, kad tas piedzimis kādai cirka lācenei un cirka vadība nolēmusi dzīvnieku nepaturēt. Lāča turēšanai privātā īpašumā ir saņemta valsts iestāžu atļauja, kas atjaunota 2001.gadā.

Pirmajos gados par lāci sūdzību nav bijis – tas labi barots, arī labturības noteikumi nav pārkāpti. Tomēr pēdējos gados vietējie iedzīvotāji sūdzējušies gan pašvaldībai, gan citām atbildīgajām iestādēm, ka lācis apdraud apkārtējo drošību.

Uz īpašumu vairākkārt devusies gan pašvaldības policija, gan Pārtikas un veterinārais dienests, gan arī Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki. Pārbaužu laikā vairākkārtīgi konstatēts, ka dzīvniekam nav atbilstošas platības, kur mitināties, ir dažādas ar drošību saistītas nepilnības, kas apdraud gan sabiedrību, gan arī pašu lāci. Proti, lāča būrim var piekļūt ikviens – tam nav papildu nožogojuma, kā arī īpašuma teritorija nav iežogota.

Tomēr saimnieks uzlabojumus nav veicis, tāpēc pieņemts lēmums par lāča pārvietošanu uz atbilstošām telpām. Vietu Bargajam izdevies nodrošināt Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Piedaloties dažādiem speciālistiem, speciālai tehnikai, kā arī Valsts policijas darbiniekiem, notika lāča pārvietošanas operācija.

TOP komentāri

 • Gvido
  0 0 0

  Gvido

  Zinu gan to lāci, gan saimnieku 10+ gadus. Politiku nevajag te.
  Pekainis pat vasarā lēnīgs uz blēņām bija.
  Pamodiniet mani nelaikā, arī iekodīšu! AIZ KAM AIZTIKT TO, KAS MIERĪGI DUS?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl