Labas ziņas Rīgas lidostā! Atjaunots pirmais perons

Pievienot komentāru
Labas ziņas Rīgas lidostā! Atjaunots pirmais perons
LETA

Starptautiskajā lidostā Rīga pabeigta 1. perona atjaunošana. Kopējās projekta izmaksas bija 8,9 miljoni eiro, un tajā tika iesaistīti vairāk nekā 300 ceļu būves nozares ekspertu no Latvijas un Vācijas.

Remontdarbu ietvaros uzņēmums A.C.B. peronu demontēja, veica lietus ūdens kanalizācijas izbūvi, seguma pamatu izbūvi, kā arī asfaltēšanas darbus. Savukārt Vācijas ceļu būves speciālisti no kompānijas Strabag ieklāja betonu.

“Strādājot lidostā, ir jārēķinās ar vairākām tieši šai videi raksturīgām situācijām, kas ietekmē ceļu remontdarbus. Ja autoceļu remontdarbu laikā automašīnas ātrumu no 90 km/h samazina līdz 50 km/h vai pat 30 km/h, tad lidostā situācija ir citāda, lidmašīnas nosēžoties ātrumu 200 km/h nesamazina. Tāpat, veicot lidostas ceļu remontus, jārēķinās, ka papildus darbu veicējam, gājējam un braucējam ir arī lidmašīnas, kurām turklāt vienmēr visās situācijās ir priekšroka. Visiem darbu veicējiem ir jāsaņem īpaša autovadītāja apliecība, jāiziet cita veida apmācība, to skaitā drošības instruktāža,” stāsta A.C.B. tehniskā direktora vietnieks Edmunds Zonbergs.

Kopumā Latvijā ceļubūves nozarē līdz šim ir bijuši tikai trīs projekti, kuriem ir bijusi nepieciešama betona ieklāšana – starptautiskajā lidostā Rīga un Lielvārdes lidlaukā.