“Labāk veselības aprūpes sakārtošanas jautājumu vairs necilāt, jo vēlēšanas vairs nav aiz kalniem” – iesaka politiķiem

Pievienot komentāru
“Labāk veselības aprūpes sakārtošanas jautājumu vairs necilāt, jo vēlēšanas vairs nav aiz kalniem” – iesaka politiķiem
LETA

Veselības ministres Andas Čakšas piedāvātie veselības aprūpes reformas modeļi saskārušies ar asu kritiku un, visticamāk, ministrijas izstrādās jaunu, pēc skaita ceturto piedāvājumu, kur ņemt naudu, krīzes pārvarēšanai nozarē. Pensionāru federācija paziņojusi, ka neatbalsta sociāla budžeta iemaksu samazināšanu. To kā “neko neatrisinošu”, kritizē arī Finanšu ministrija. Vienlaikus tikai Latvijas banka, gatava aizstāvēt obligāto pacientu iemaksu ieviešanu.

Veselības ministre Anda Čakša jau divas nedēļas dažādās auditorijās prezentē trīs veselības reformas modeļus, taču neko vairāk kā kritiku dzirdēt nenākas. Pensionāru federācija paziņojusi, ka neatbalstīs procenta no sociālā nodokļa atdošanu veselībai. Taču pensionāri nav vienīgie Čakšas kritiķi – arī Finanšu ministrija atzīst, ka ideja paņemt ap 80 miljonus eiro no sociālā budžeta uzkrājuma neko nerisina, jo tas palielinātu budžeta deficītu, ko Latvija nevar atļauties. Finanšu ministrija arī kritizē otru piedāvāto ceļu, obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu, jo tas sāpīgi atsauktos tieši uz mazo algu saņēmējiem.

Turklāt Čakša un viņas atbalstītāji arī saņēmuši brīdinājumu šo jautājumu labāk vairs necilāt, jo vēlēšanas nav vairs aiz kalniem.

Apdrošinātāji gan uzsver, ka ir gatavi tirgot polises katram strādājošajam, ne tikai darba kolektīviem kā tas ir šobrīd. Tomēr tā kā Latvijas iedzīvotāju veselības stāvoklis ir ielaists un vērojama vēlme iztukšot polisi līdz pēdējam centam, tās nebūšot lēts prieks.

Par spīti asajai kritikai, Čakša plinti krūmos mest negrasoties, un cer rast kompromisu, jo situācija kāda šobrīd ir medicīna, nedrīkst palikt.

Video