Komentāri
Laba ziņa pensionāriem! Maijā sāks izmaksāt pārskatītās pensijas, sola Reirs
FOTO: LETA

2016.gadā ir uzsākta pensiju pārskatīšana cilvēkiem, kuriem pensija piešķirta vai pārrēķināta 2010.gadā, informē Labklājības ministrija (LM).

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pārskatīs tās pensijas, kas ir piešķirtas vai pārrēķinātas laikā no 2010.gada 1.janvāra līdz 2010.gada 31.decembrim. Proti, pārskatīs pensijas, kuru aprēķināšanā piemērots 2009.gada negatīvais apdrošināšanas iemaksu algas kapitāla indekss.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārskatītās pensijas VSAA sāks izmaksāt maijā.

“Esmu gandarīts, ka tiesiski ir atrisināts jautājums, kad strauju darba tirgus svārstību ietekmē, tiek būtiski ietekmēts pensijas apmērs. Turpmāk negatīva kapitāla indeksa gadījumā piemēros izlīdzināšanas metodi. Tas nozīmē, ka negatīvos indeksus aizstās ar skaitli “1” līdz laikam, kad negatīvo un pozitīvo indeksu reizinājums būs lielāks par skaitli “1”,” atzīst labklājības ministrs Jānis Reirs.

Pārskatīšana notiks arī divos nākamajos gados:

• 2017.gadā pārskatīs 2011.gadā piešķirtās (pārrēķinātās) vai pensijas;

• 2018.gadā pārskatīs 2012., 2013., 2014. un 2015.gadā piešķirtās (pārrēķinātās) pensijas.

LM atgādina, ka pensiju aprēķina katram cilvēkam individuāli, par pamatu ņemot pensijas sākuma kapitālu (aprēķināts, ņemot vērā darba stāžu līdz 1996.gadam un vidējo iemaksu algu laika periodā no 1996.gada līdz 1999. gadam), pensijas kapitālu (no 1996.gada 1.janvāra personificētajā kontā reģistrētās sociālās apdrošināšanas iemaksas), kā arī pensionēšanās vecumu.

Pensionēšanās vecums katru gadu palielinās par 3 mēnešiem un 2016.gadā ir 62 gadi un 9 mēneši.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl