Laba ziņa! Latvijā samazinās jauniešu bezdarba līmenis

Komentāri
Laba ziņa! Latvijā samazinās jauniešu bezdarba līmenis
FOTO: LETA

Jauniešu bezdarbu Latvijā veicinājusi šobrīd notiekošā Eiropas Savienības (ES) programma, kuras laikā jaunieši var izmēģināt savus spēkus vairākās profesijās.

Vieni šajā laikā saprot, kas viņiem nepatīk, citi, kas patīk, bet trešdaļa jauniešu pēc tam darbu atrod.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Metināšana ir tikai viena no vairāk nekā 80 profesionālās izglītības programmām, ko, pateicoties ES finansējumam, var apgūt jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Sešu nedēļu kursa laikā katrs šobrīd bez darba esošais jaunietis var iepazīties ar trim profesijām pēc savas izvēles.

ES projekta Darbnīcas jauniešiem nolūks ir palīdzēt jauniem cilvēkiem orientēties plašajā profesiju piedāvājumā un vienlaikus izprast, kura profesija katram jauniešiem der vislabāk.

Projekts Darbnīcas jauniešiem norisinās jau trešo gadu un šogad piedāvāto vietu skaits pieaudzis gandrīz divās reizēs, sniedzot iespēju aptuveni tūkstotim jauniešu apgūt interesējošo profesiju pamatus.

Pērn vislielāko interesi jauniešu vidū raisīja tādas profesijas kā lietvedis, loka metinātājs, konditora palīgs, frizieris, florists un projektu vadītājs.

60% mācību laika tiek veltīti praktiskām nodarbībām, savukārt 40% – teorijai. Ar šogad piedāvātajām programmām šobrīd var iepazīties Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā.

Šobrīd jaunākie statistikas dati liecina, ka bezdarbs jauniešu vidū Latvijā turpina samazināties. Pērn par bezdarbniekiem Latvijā oficiāli tika uzskatīti 16 tūkstoši jauniešu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl