Laba ziņa! Dabas draugi no vairākiem Latvijas ezeriem izceļ “spoku tīklus”

Komentāri

Pasaules Dabas fonds noslēdzis vairākus mēnešus ilgu akciju, kuras laikā no Latvijas ūdenstilpēm izcelti seni, pamesti tīkli jeb tā dēvētie “spoku tīkli”. Tie rada draudus gan zivīm, gan citiem ūdens iemītniekiem un arī atpūtniekiem. 

”Spoku tīkli” ir pasaules mēroga problēma. Gan maluzvejnieku, gan netīšām aizmirstie vai vētrās aiznestie tīkli ūdenī ir drauds ekosistēmai – tīklos sapinās un dzīvi mocībās beidz zivis, roņi. Turklāt tikpat labi šie aizmirstie tīkli var izrādīties nāvējoši bīstami ūdenslīdējiem vai peldētājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tajā pašā laikā likumsargi turpina tvarstīt maluzvejniekus, starp kuriem ir gan izmisuši bezdarbnieki, gan rūdīti noziedznieki. Rīgas policisti skaidro, ka maluzvejnieku skaits piepilsētā strauji mazinājies – iespējams, aktīvo reidu dēļ tie izvēlējušies citus reģionus, kur tik bieži pārbaudes nenotiek.

Foto:

Dažkārt maluzvejnieki nekautrējas pat uzbrukt zivju sargiem, taču visbiežāk cenšas no atbildības izlocīties melojot – sak, tas nav mans tīkls, gribēju atbrīvot zivis, esmu nejaušs garāmgājējs, taču pret šīm runām vislabākais arguments ir videomateriāli, kuros pirms malumednieku aizturēšanas likumsargi cenšas iemūžināt viņu nodarījumus.

Uzzini vairāk:

Lasi vēl