Komentāri

Pasaules Dabas fonds noslēdzis vairākus mēnešus ilgu akciju, kuras laikā no Latvijas ūdenstilpēm izcelti seni, pamesti tīkli jeb tā dēvētie “spoku tīkli”. Tie rada draudus gan zivīm, gan citiem ūdens iemītniekiem un arī atpūtniekiem. 

”Spoku tīkli” ir pasaules mēroga problēma. Gan maluzvejnieku, gan netīšām aizmirstie vai vētrās aiznestie tīkli ūdenī ir drauds ekosistēmai – tīklos sapinās un dzīvi mocībās beidz zivis, roņi. Turklāt tikpat labi šie aizmirstie tīkli var izrādīties nāvējoši bīstami ūdenslīdējiem vai peldētājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tajā pašā laikā likumsargi turpina tvarstīt maluzvejniekus, starp kuriem ir gan izmisuši bezdarbnieki, gan rūdīti noziedznieki. Rīgas policisti skaidro, ka maluzvejnieku skaits piepilsētā strauji mazinājies – iespējams, aktīvo reidu dēļ tie izvēlējušies citus reģionus, kur tik bieži pārbaudes nenotiek.

Foto:

Dažkārt maluzvejnieki nekautrējas pat uzbrukt zivju sargiem, taču visbiežāk cenšas no atbildības izlocīties melojot – sak, tas nav mans tīkls, gribēju atbrīvot zivis, esmu nejaušs garāmgājējs, taču pret šīm runām vislabākais arguments ir videomateriāli, kuros pirms malumednieku aizturēšanas likumsargi cenšas iemūžināt viņu nodarījumus.

Uzzini vairāk:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl