Ķuzis: Manai aiziešanai no policijas priekšnieka amata nav nekādu zemūdens akmeņu

3 komentāri

Nekādu zemūdens akmeņu manai aiziešanai no Valsts policijas (VP) priekšnieka amata nav, intervijā “900 sekundēs” akcentēja otrdien pēdējo dienu policijas priekšnieka amatā pavadījušais Ints Ķuzis.

Jautāts, cik liela loma viņa aiziešanā no amata bijusi pašreizējam iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV), Ķuzis sacīja, ka, protams, valdības mainās un katrs ministrs nāk ar saviem jauniem uzstādījumiem, kas ir normāli.

“Bet šeit viennozīmīgi ir tāds objektīvo un subjektīvo faktoru kopums. [..] būtu jāskata arī ministra jautājums, bet nesaku, ka tas bijis galvenais, kādēļ aizgāju prom,” akcentēja Ķuzis.

Viņš esot sapratis, ka policijas jaunās struktūras būvēšana ir jānodod jaunam cilvēkam, bet viņa uzdevums bija šim “lēcienam” sagatavoties.

Vaicāts par turpmākajām gaitām, Ķuzis uzsvēra, ka patlaban viņam konkrētu plānu nav, sakot, ka šobrīd viņam svarīgākās ir dažādas sadzīviskas lietas, ar ko jātiek galā.

Viņš pauda, ka patlaban nodarbojas arī ar birokrātiskām lietām, proti, sakārto savu statusu. Vakar viņš bijis Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, lai nokārtotu dokumentus izdienas pensijai.

Jau ziņots, ka Ķuzim 11. februārī bija pēdējā darbadiena VP priekšnieka amatā.

Ķuzis VP priekšnieka amatā tika apstiprināts 2011. gada augustā. Līdz tam viņš no 2009. gada bija policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks.

Iekšlietu ministrs paredzējis jauno VP priekšnieku izvēlēties konkursā, kurā kandidāta atbilstību iestādes vadītāja amatam novērtēs ministra izveidota komisija.

Par VP priekšnieka pienākumu izpildītāju no šodienas iecelts Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

3 komentāri