29 komentāri
Kūtris rosina aiznākamajās Saeimas vēlēšanās samazināt iekļūšanas barjeru parlamentā līdz 3%
Evija Trifanova / LETA

Saeimas opozīcijas deputāts Gunārs Kūtris (NSL) rosina likumā noteikt, ka, sākot ar aiznākamajām Saeimas vēlēšanām, iekļūšanas barjera parlamentā tiktu samazināta no 5% līdz 3%.

Tāpat politiķis rosina aiznākamajās vēlēšanās ļaut balsotājiem vēlēšanu zīmē papildus ierakstīt kandidātus no citiem tajā pašā vēlēšanu apgabalā pieteiktajiem kandidātu sarakstiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar parlamentārieša priekšlikumu, vēlēšanu zīmē atbalstīto – nenosvītroto un papildus ierakstīto – kandidātu skaits drīkstētu par trim kandidātiem pārsniegt vēlēšanu apgabalā ievēlējamo deputātu skaitu. Ierakstot citus kandidātus, vēlētājam būtu jānorāda saraksta numurs un konkrētā kandidāta vārds un uzvārds.

Apkopojot vēlēšanu rezultātus, par labu kandidātam būtu jāskaita arī tās vēlēšanu zīmes, kurās viņa vārds un uzvārds ir ierakstīts cita kandidātu saraksta vēlēšanu zīmē.

Iepriekš Kūtris šos grozījumus par “grozāmajiem sarakstiem” rosināja 2015.gadā, bet tolaik tie neguva parlamenta atbalstu.

Deputāts aicina noteikt, ka viņa piedāvātās izmaiņas stājas spēkā 2019.gadā. Līdz ar to tās attiektos uz aiznākamajām Saeimas vēlēšanām, kas paredzētas 2022.gadā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl