Vissirsnīgāk Latviju svin novados – Viduslaiku svētki Jaunpilī

0 Komentāru

Latvijas apceļošana ir Festivāla ”Latvijas Goda aplis” viena no galvenajām vadlīnijām, un svētku kuratore Diāna Nagle uzskata –  īstā simtgades svinēšana notiek novados.  Jaunpilī vislielākie svētki ir augustā, kad pilī norisinās Viduslaiku svētki. Katru gadu īpaši tiek padomāts par to, lai iepriecināti un izklaidēti būtu visi – gan ģimenes ar bērniem, gan romantiski pārīši, gan tie, kas uz svētkiem atnākuši vieni.

Viduslaiku režisore Ziedīte Začeste stāsta, ka svētku panākumu atslēga ir to daudzveidība, un pavisam īpašus tos padara senatnes apvienošana ar mūsdienām – līdztekus pavisam mūsdienīgām izklaidēm, kuras šodien tiek sagaidītas jebkuros pilsētas svētkos, viesiem ir iespēja piedalīties arī loku šaušanā, bruņinieku cīņās, senu apmetņu veidošanā un tāss kuģīšu peldināšanā.

Tā kā Goda apļa komanda organizē arī festivālu ”Staro Rīga”, Latvijas Goda apļa ietvaros pa Latviju ceļo arī dažādi gaismas objekti. Jaunpilī pavisam mūsdienīgā izpildījumā šogad tika atjaunināta Hercoga Jēkaba uguns metamā mašīna, bet pēc koncerta tika skaisti izgaismota Jaunpils pils.

Simtgadi svinot, kopā ar Goda apli ceļo pa Latvijas novadiem šogad ceļo arī Latvijas Pasta Balodis, kurš ir gatavs nogādāt simtgades sveicienus ikvienam. Sveicienu nosūtīt ir pavisam vienkārši – atliek vien atvērt vietni www.pastabalodis.lv datorā vai viedierīcē, izvēlēties kādu no gatavajiem dizainiem vai augšupielādēt savu, ievadīt adresi, un Latvijas pasts parūpēsies par pārējo. Pastkarti ar Pasta Baloža palīdzību ir iespējams nosūtīt no jebkuras vietas pasaulē, jebkuram adresātam Latvijā vai jebkurā citā valstī.

Festivāls ”Latvijas Goda aplis” ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā. Īstenojot festivāla trīs pamatprincipus – ciemošanās, godināšana, svinēšana, 53 nedēļas nogalēs vairāk nekā 50 Latvijas novados ciemos aicina novadu goda saimnieki, lai īpašā pasākumu un notikumu programmā atklātu un iepazītu novadu kultūrvēsturi, vēsturiskās un mūsdienu personības, dabu un sasniegumus.

0 Komentāru