Satikšanās ar Ditu Lūriņu Jaunpilī

0 Komentāru

Aktrise Dita Lūriņa novērojusi, ka šogad, braucot pa Latviju, visur jūtama svētku noskaņa – katrā kaktiņā, katrā stūrītī šajā gadā tiekot svinēts. 11. augustā kopā ar festivālu ”Latvijas Goda aplis” Dita ciemojās Jaunpils viduslaiku svētkos, kur ar savu klātbūtni, dažādu rakstību apgūšanu, spēka zīmju veidošanu, gleznošanu un citām aktivitātēm ikviens bija aicināts atstāt savu ierakstu Jaunpils pils vēstures lappusēs.

Lūriņa novērojusi, ka pilsētu svētki un festivāli ir tā diena, kad savā dzimtajā pilsētā atgriežas pa pasauli izkaisītie latvieši –  tā ir brīnišķīga iespēja visiem satikties, un piešķir svētkiem vēl īpašāku auru. ”Šādi mēs krājam spēku, mēs gribam apliecināt, ka mūsu gars nav ne salauzts, ne zudis, ne mantā iemainīts, ne pesimismā pazaudēts” , uzskata Dita un piebilst, ka visapkārt notiekošie svētki barojot arī  viņu pašu – šogad viņas darbam esot īpaša pieskaņa.

Satumstot, Dita kopā ar dziedošajām aktrisēm Zani Dombrovsku un Leldi Dreimani jeb aktrišu trio  ”Saldais”, sagādāja romantiskus mirkļus visiem Jaunpils viduslaiku svētku apmeklētājiem. ”Latvieši dziedot nenogurst, tas nu ir fakts”, stāsta Nacionālā teātra dīva: ”Man šķiet, to jau mēs pierādījām tajos slavenajos 700 gados, kad dziedāšana palīdzēja mums izturēt klaušas un tagad tas mums palīdz noturēties līdzsvarā”.

Festivāls ”Latvijas Goda aplis” ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā, īstenojot festivāla trīs pamatprincipus – ciemošanās, godināšana, svinēšana. Festivāla organizatore Diāna Čivle, stāsta, ka, ierodoties jebkurā ciematā, tiekot veikts īpašs rituāls: ”Mēs ieceļam goda kārtā novadam cilvēkus, kuri novadam ir darījuši ko labu, kuri ar savu darbu ir apliecinājuši, ka viņi tiešām ir Latvija. Ir svarīgi ieraudzīt, izcelt un iepazīt cilvēkus, kuri Latvijā dara labas lietas.”

Festivāla un Latvijas simtgades ietvaros ”Latvijas goda apļa” atbalstītājs ”Latvijas pasts” aicina ar sveicienu godināt ikvienu. Vietnē www.pastabalodis.lv katrs var izveidot un nosūtīt īstu pastkartīti jebkuram sev mīļam adresātam, tādējādi vēl vairāk stiprinot svētku sajūtu un radot to arī ārpus Latvijas robežām.

0 Komentāru