Pikniks, pastaiga vai varbūt izbrauciens ar velo?

0 Komentāru
Pikniks, pastaiga vai varbūt izbrauciens ar velo?
depositphotos.com

Jaunpils ir atraktīvs galamērķis arī dabasmīļiem un aktīvās atpūtas cienītājiem. Ģeogrāfiski Jaunpils atrodas ļoti interesantā vietā – no vienas puses Zemgales līdzenumi, no otras – Austrumkursas augstiene. Apvidū ir arī daudz upju un ezeru, kas paver visdažādākās iespējas aktīvai atpūtai dabā – velobraukšanai, pārgājieniem, makšķerēšanai un citiem vaļaspriekiem.

Atpūta ar velo

Jaunpils apvidus ir bagāts ar gleznainiem skatiem un būs lieliska vieta, kur doties izbraucienā ar velosipēdu, turklāt velo cienītājiem šeit ir sagatavoti pat speciāli maršruti  –  4 kilometru garš maršruts no Jaunpils centra uz Karatavkalnu, 32 kilometru ilgs maršruts ”Ar velo Jaunpils pusē!” un 33 kilometru garais izbrauciens ”Uz Viesatu pusi!”.

Atpūta bērniem

Jaunpils centrā ozolu paspārnē Līvmaņa parkā ir izveidots atpūtas un izklaides laukums visu vecumu bērniem. Mazajiem bērniem ir pieejams rotaļlaukums, bet pārējiem ir iespēja vingrot un pārbaudīt spēkus āra trenažieros. Turpat blakus lielāko ozolu zaros ir iekārta bumbiņšūpoles.

Pastaigu maršruti

Tikpat interesanti Jaunpili un tās novadu ir iepazīt ar kājām. Zinātāji iesaka vispirms izpētīt Jaunpils parku, kurā atrodas vairāki dižkoki un dažādi citi interesanti apskates objekti , kā piemēram, akmens darināts tiltiņš, kurā 1905.gadā iegravēta monogramma, vai mīlestības akmens, kuru vecākie Jaunpils iedzīvotāji atceras kā iecienītu satikšanās vietu jau kopš 1913.gada.

Ārpus pilsētas noteikti iesakām apmeklēt Karatavkalnu, kuru 10-13 gs. apdzīvojuši Zemgaļi, un kur vēlāk aizsardzībai pret laupītājiem ierīkotas karātavas. Mūsdienās Karatavu ir skaists ainavisks objekts, kurā iekārtotas dažādu raksturu un sarežģītības dabas takas.

Interesants apskates objekts ir arī Elles kalns –  19.gs. sākumā izbūvēta pazemes eja, kas pārsegta ar laukakmeņu velvi, ir vienīgais šāda tipa objekts Latvijā.

Makšķerēšana

Daudzās upes un upītes ir lieliska vieta, kur lūkot tikt pie lielā loma. Viena no lieliskākajām vietām Jaunpilī, kur izbaudīt makšķerēšanas piedzīvojumus ir telšu vieta ”Avotiņi”.

0 Komentāru