Piedzīvo īstas viduslaiku kaislības Jaunpils pilī!

0 Komentāru
Piedzīvo īstas viduslaiku kaislības Jaunpils pilī!
depositphotos.com

Jaunpils pils ir mūsdienās lieliski saglabājies ūdens cietoksnis, kurā atspoguļojas  vai visa Kurzemes vēsture. Septiņus gadsimtus tajā dzīvojuši mūki, Livonijas ordeņa bruņinieki un dažādi pilskungi, vairāk nekā 350 gadus tajā saimniekojusi baronu fon der Reku dzimta, kuras atstātais kultūras mantojums Jaunpilī sastopams ik uz soļa.

Lai arī viduslaiku kaislības pilij nav gājušas secen, tā lieliski saglabājusi savu sākotnējo izskatu. Aktīva sabiedriskā dzīve pilī notiek vēl šobaltdien, un še katrs pats var acumirklī kļūt par viduslaiku varoni, satikt ākstus, pilskungus,  bruņiniekus un izbaudīt īstas viduslaiku emocijas un garšas.

Augustā pie pils mūriem ik gadu nogrand lielgabala šāviens, kas iezvana tradicionālos bruņinieku svētkus. Tad iet vaļā dzīres, kurās īstu viduslaiku burvību var piedzīvot ikviens – norisinās cīņas, notiek danči, galdā tiek celti bagātīgi mielasti un ikkatrs var izmēģināt roku visdažādākajās mākslās.

Darāmā pilī netrūkst arī citās dienās – Jaunpils pils sevī glabā vairākus dzīves stāstus, noslēpumus un vēstures notikumu virknes, ar kuriem labprāt iepazīstinās gidi – viduslaiku varoņi.  Noslēpumu cienītājiem tiek piedāvāta piedzīvojumu spēle ”Mistērija pilī”, kurā no pils mūriem iespējams izkļūti tikai atrisinot uzdevumus un rūpīgi atšķetinot pils mistēriju pavedienu pa pavedienam. Pieejamas ari dažādas aktivitātes ģimenēm.

Dienas noslēgumā noteikti vērts baudīt maltīti pils krodziņā. Īstu piedzīvojumu garšu tai pievienos viduslaiku mielasti, kas ēdami ar rokām vai koka karotēm.

Dodies uz Jaunpili un sastopi senatni šodienā!

0 Komentāru