Jaunpils – vieta, kur sākt savu ceļojumu pa Kurzemi!

0 Komentāru
Jaunpils – vieta, kur sākt savu ceļojumu pa Kurzemi!
depositphotos.com

Jaunpils atrodas patiesi skaistā vietā – apvidū, kur Zemgales līdzenums pakāpeniski pāriet paugurotajā Austrumkursas augstienē. Viegli pauguraino reljefu rotā vairākas lielākas un mazākas upes un ezeriņi, un Jaunpils nereti tiek dēvēta par vārtiem uz Kurzemi – tikai 80 kilometru attālumā no Rīgas šī ir lieliska vieta, kur iepazīt gan lauku klusumu un mieru, gan iepazīt vietējās tradīcijas un sajust īstu vēstures elpu – kā nekā novada kultūras dzīves centrs  –  Jaunpils pils –  ir viena no vislabāk saglabātajām viduslaiku pilīm Latvijā.  Pils ir septiņus gadsimtus sena un tajā joprojām iespējams satikt īstus mūkus, bruņiniekus un ākstus un pilskungus!

Tomēr pils nav vienīgais arhitektūras piemineklis Jaunpils novadā – te sastapsieties ar patiešām bagātīgu kultūrmantojuma klāstu. Nozīmīgus vaibstus pilsētas sejā vieš Jaunpils mūra baznīca – tā tapusi vairāk kā 300 gadu garumā un pabeigta vien 1638. gadā. Viena no ievērojamākajām baznīcā sastopamajām vērtībām ir kokgriezumā veidotais altāris un kancele, ko dievnamam  dāvājusi Jaunpils Baronu dzimta.

Ne mazāk skaistas un nozīmīgas vietas Jaunpils novadā  ir Dievkalns un Veckuipju pilskalns. Te iespējams atgriezties vēl senākā pagātnē un iepazīt seno Zemgaļu dzīves gaitas – senais latviešu pilskalns, kurš vēlāk guvis karātavu kalna godu, tiek uzskatīts par hronikās minēto Baboti, ko 13. gadsimtā apdzīvojuši Zemgaļi, savukārt Veckuipju kalnā var atrast senas kulta vietas.

Dodies uz Jaunpili un sastopies ar senatni šodienā!

0 Komentāru