Izbaudi Jaunpils garšu!

0 Komentāru
Izbaudi Jaunpils garšu!
depositphotos.com

Jaunpils ir novads ar garšu. Ja neesat vēstures objektu vai aktīvās atpūtas cienītājs, Jaunpilī ir vērts iegriezties arī tāpēc vien, lai garšīgi paēstu un nobaudītu vietējos gardumus. Novads izsenis izcēlies ar lauksaimniecību, tāpēc te būs īstā vieta, kur meklēt lauku labumus, tāpat novads ir slavens ar savu piena produkciju, nesen atvērto alus brūzi, un, protams, mielastiem viduslaiku stilā.

Jaunpils pienotava

Piena pārstrādes tradīcijas novadā ir senas un stabilas, un Jaunpils pienotava savu darbību uzsākusi jau 1912.gadā. Šobrīd uzņēmums lepojas ar kvalitāti, labām izejvielām un gardumiem, kas novērtēti arī tālu aiz novada un arī valsts robežām. Līdztekus tradicionālajiem puscietajiem sieriem, biezpienam un pienam, Jaunpils pienotavā ražo mīkstos un Mocarella tipa sierus, dažādus desertus. Jaunpils sieri, starp citu, ir plūkuši uzvaras laurus neskaitāmās izstādēs un konkursos! Turpat blakus Jaunpils pienotavai izveidots neliels firmas veikaliņš, kurā ikviens Jaunpils apmeklētājs var iegādāties svaigu un garšīgu pienotavas produkciju.

Jaunpils alus

Nesen Jaunpilī durvis vērusi vietējā alus darītava, kur alus darīšana notiek mūsdienīgās iekārtās ar kvalitatīvām izejvielām, tādā veidā iegūstot izsapņoto alus garšu. Alus darītava ir atvērta apskatei nelielām grupām un piedāvā nesteidzīgi baudīt alu ar uzkodām, kā arī iegādāties alu līdzņemšanai. Neilgā laikā mazā alus darītava jau iekarojusi alusmīļu ievērību visā Latvijā!

Viduslaiku krogs

Kur pils, tur, protams, arī krogs! Viduslaiku krogs Jaunpils pilī nav vienkārši vieta, kur garšīgi paēst. Tā ir daļa no vēstures izzināšanas, jo šeit pasniedz īstus viduslaiku ēdienus īstā viduslaiku manierē – tos var ēst gan ar koka karotēm, gan ar rokām. Ikdienas ēdienkartē viduslaiku ēdieni mijas ar tradicionālo latviešu virtuvi. Piedāvājumā ietilpst tādi ēdieni kā lēcu zupa ar gaļas bumbām, švābu siera zaļās klimpas, vērša mēle ar meža veltēm, gozēts cāļa stilbs ar plūmēm, strauta forele ar pētersīļu mērci un citi gardi ēdieni.

Amatnieku un mājražotāju tirdziņi

Jaunpils var lepoties arī ar mājražotājiem, kas nesēž rokas klēpī salikuši. Jaunpilī aktīva ir netradicionālā lauksaimniecība, biškopība, zivkopība, un visus šos gardumus var nobaudīt un iegādāt tirdziņos, kas notiek vai visos Jaunpils svētkos.

0 Komentāru