Festivāls ”Lavijas goda aplis” Jaunpils viduslaiku svētkos

0 Komentāru

”Latvijas simtgade ir gads, kas būtu jāizdzīvo un jānosvin visiem kopā,” uzskata festivāla ”Latvijas goda aplis” kuratore Diāna Čivle. Tieši tāpēc 11. augustā festivāls ciemojās Jaunpils viduslaiku svētkos, kur ar savu klātbūtni, dažādu rakstību apgūšanu, spēka zīmju veidošanu, gleznošanu un citām aktivitātēm ikviens bija aicināts atstāt savu ierakstu Jaunpils pils vēstures lappusēs.

Svētku virsvadību šogad uzņēmās pārvaldnieks fon Grāvelšteins jeb aktieris Gints Grāvelis, un tie tradicionāli sākās ar pie Jaunpils pils pakājē izvietotā lielgabala zalvi.  Visu dienu norisinājās dažādas aktivitātes visai ģimenei – amatnieku darbnīcas, atrakcijas pils telpās un tās apkārtnē, gleznošanas plenērs, hennas zīmējumu darbnīca, zīlētava. Apmeklētājiem bija iespēja degustēt arī vietējo ozolzīļu kafiju un radīt savu spēka zīmi. Pils zālēs bija iespēja iepazīties ar vēsturiskiem Jaunpils kino krājumiem, savukārt pils pagalmā neiztrūkstoši bija viduslaiku priekšnesumi, bruņinieku cīņas, kā arī amatnieku tirdziņš.

Katra festivāla ”Latvijas goda aplis” pasākuma programmā tiek iekļauts kāds īpašs gaismas objekts, ainavu izgaismojums vai multimediāli gaismas uzvedumi. Gaismu spēles uz pils torņu sienām  padarīja šī gada svētkus īpašus – kas tāds pilī vēl nebija piedzīvots un tas ļāva visiem klātesošajiem piedzīvot unikālu brīdi, kad senatne satiekas ar modernajām tehnoloģijām.

Festivāla ”Latvijas goda aplis” atbalstītājs Latvijas pasts aicināja ikvienu bezmaksas nosūtīt pastkarti  – sveicienu Latvijas simtgadē.  Latvijas pasts ir arī izveidojis vietni www.pastabalodis.lv, kur pastkarti var izveidot un nosūtīt jebkurš pats. Vien ar pāris klikšķiem iespējams augšupielādēt savu fotogrāfiju vai izvēlēties kādu no jau gatavajiem dizainiem un nosūtīt īstu pastkartīti jebkuram sev mīļam adresātam.

Festivāls ”Latvijas Goda aplis” ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā. Īstenojot festivāla trīs pamatprincipus – ciemošanās, godināšana, svinēšana, 53 nedēļas nogalēs vairāk nekā 50 Latvijas novados ciemos aicina novadu goda saimnieki, lai īpašā pasākumu un notikumu programmā atklātu un iepazītu novadu kultūrvēsturi, vēsturiskās un mūsdienu personības, dabu un sasniegumus. Kā norāda pasākuma organizatore Diāna Čivle: ”Šis Vislatvijas pasākums parāda to, cik mēs visi esam dažādi  – lai cik raibi un citādi, mēs visi esam Latvija!”

0 Komentāru