Kurzemes finiera ražotne slēgta; darbinieki nav saņēmuši algu par vairākiem mēnešiem

1 komentārs
Kurzemes finiera ražotne slēgta; darbinieki nav saņēmuši algu par vairākiem mēnešiem
FOTO: TV3

Bēdīgs liktenis piemeklējis Kuldīgas lielāko kokapstrādes uzņēmumu Kurzemes finieris – ražotne slēgta un aptuveni 100 strādnieku nav saņēmuši darba algu par vairākiem mēnešiem. Uzņēmumam pasludināts maksātnespējas process, un par administratoru iecelts Andris Bērziņš, kuram bēdīga slava par dalību krāpnieciskajās maksātnespējas shēmās.

Kurzemes finieris ir viens no nozīmīgajiem Kuldīgas uzņēmumiem, nodarbinot aptuveni 100 cilvēku, bet tagad viņi visi palikuši bez darba. Nepacietīgākie finieri atstāja jau pirms tā sabrukuma, bet cerīgākie turpināja gaidīt. Un veltīgi, jo tagad uzņēmuma īpašnieks Dzintars Odiņš no darba neļauj aiziet un arī negrasās arī atlaist.

Darbinieki ir neapskaužamā situācijā – ne viņiem tiek maksāta alga, ne arī var iestāties bezdarbniekos un saņemt pabalstu. Nelielu mierinājumu sniedza Kuldīgas pašvaldība, izmaksājot vienreizējus pabalstus.

Tomēr izskatās, ka tik ātri strādnieki no bezizejas neizkļūs – Kurzemes finierim ierosināta maksātnespēja. Par administratoru iecelts Andris Bērziņš, kura vārds jau iepriekš izskanējis saistībā ar aizdomām par dalību krāpnieciskās maksātnespējas shēmās.

Noslēpumains ir uzņēmuma faktiskais īpašnieks Dzintars Odiņš. No komentāriem atteicās, sakot, ka pagaidām nav, ko stāstīt. Lai gan pirms pāris gadiem pat saņēmis vairākas balvas par veiksmīgu uzņēmējdarbību, internetā nav rodama pat viņa fotogrāfija.

Ar darbiniekiem Odiņš neuzskata par vajadzīgu sazināties. Strādnieki aizvien cer, ka uzņēmumam parādīsies jauns īpašnieks un ražošana atsāksies. Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum, kas objektu pārņēmusi savā valdījumā, apliecina, ka investoru interese ir.

Tomēr neviens nespēj atbildēt, cik ilgi finiera darbinieku liktenis šādi karāsies gaisā, nesaņemot nekādus iztikas līdzekļus. Nadeždai gan vēl izdodas saglabāt optimismu, sakot, – cerībai vienmēr jābūt.

1 komentārs