3 komentāri

Spēcīgam sprādzienam līdzīgs troksnis pārsteidzis kurzemniekus. Daudzi Talsu un apkārtnes Kurzemes reģiona iedzīvotāji vakar pēcpusdienā par piedzīvoto pauda satraukumu. Talsu pašvaldībā tas licis ieliekties pat stikla pakešu logiem. Troksni, iespējams, radījušas NATO patruļlidmašīnas, kuras aizvien biežāk spiestas pacelties no bāzes Šauļos.

Otrdien pēcpusdienā Talsos nogranduši divi sprādzieni, – tik satraucoša informācija tika saņemta no Kurzemes puses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ap pulksten četriem Talsos nogranda divi sprādzieni. Aculiecinieki informē, ka no spēcīgiem rībieniem uz mirkli pašvaldības ēkā pat ieliekušies stikla pakešu logi. Savukārt pilsētas otrā galā – Valsts policijas iecirknī, esot bijusi izjūta, ka tie tūdaļ izbirs,” stāsta Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Inita Fedko.

Novada iedzīvotājos tas radījis izbīli, neslēpj pašvaldība. Tagad iedzīvotāji jau nomierināti, tomēr skaidrības, kas īsti noticis, pašvaldībai nav.

Tikmēr bruņotie spēki norāda, ka uz iedzīvotāju satraukumu reaģējuši. Informācija, ka tā, iespējams, bijusi NATO patruļlidmašīna, sniegta caur masu medijiem un sociāliem tīkliem.

Tomēr bruņotie spēki simtprocentīgi nevar apstiprināt, ka skaņa radusies no patruļlidmašīnas, jo paši notikuma vietā klāt nav bijuši.

Sprādzienam līdzīga skaņa var rasties F-16 forsāžas laikā – kad iznīcinātājs tuvojas virsskaņas ātrumam. Tomēr šādi lidojumi notiek 10 kilometru augstumā un no zemes parasti nav dzirdami.

Bruņotie spēki regulāri informē par NATO patruļlidmašīnām, kas pie mūsu robežām fiksē Krievijas gaisa kuģus ar izslēgtiem transponderiem. Eksperti skaidro, ka Krievija ar pietuvošanos robežām demonstrē savu varu, tomēr tiek īstenoti arī tehniski mērķi.

Bažas gan ekspertu, gan politiķu vidū raisa arī Krievija lidmašīnu izslēgtie transponderi. Tas liecinot par slēptiem nodomiem, piemēram, vēloties noslēpt lidošanas maršrutu. Tomēr tas var pat izraisīt traģēdiju – vēl nesen virs Baltijas jūras krievu iznīcinātājs teju izvairījusies no sadursmes ar civilo lidmašīnu.

Informācija par Krievijas lidmašīnām, kas fiksētas pie Latvijas robežas, parādās teju ik nedēļu. Turklāt šādu gadījumu skaits aizvien pieaug.

TOP komentāri

 • Imants V.
  0 0 0

  Imants V.

  Kādreiz, kad Vaiņodē bāzējās SU-15 un beigās SU-27 šādi dārdi nebija retums. Tie rodas kad lidaparāts pārsniedz skaņas barjeru, vai lido ar virsskaņas ātrumu7.
 • intars
  0 0 0

  intars

  Par to ka tā nebija F16 esmu pārliecināts, pat taisot pioretes ir sprādzienam līdzīgs troksnis, bet ne tāds, pats viņu dzirdēju, un ne jau, tāda rādiusa
 • toncis
  0 0 0

  toncis

  Tak stavej lauka varej dzirdet kad aizlido sak dzirdet tad bij pirmais tad otrais un kadu pus minut pec tam vel dzirdeju kad aizlido projam.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl