Kurzemē lietavu dēļ applūst sējumi

0 Komentāru

Lauksaimniekiem Kurzemē pamatīgas bažas par ziemāju sējumiem rada pēdējo nedēļu intensīvās lietavas. Daudzviet lauki ir zem ūdens, applūdušas palienes.

Šonedēļ lietavu dēļ no krastiem izgāja daudzas mazās Dienvidkurzemes upes – Užava, Irba, Rīva, bet Durbē ūdens līmenis cēlās visvairāk, appludinot teritorijas Cīravā.

Lietavu dēļ applūda pat “Daugavas” stadions un Jūrmalas parks Liepājā. Šobrīd situācija ir normalizējusies, tomēr daudzviet lauki ir zem ūdens, un zemnieki jau rēķina zaudējumus.

Sanda Ļaudāma
z/s ”’Brizgas” saimniece

No plānotajiem laukiem mēs nepaspējām pusi iesēt, mēs nevaram plānot lielas ražas nākamgad, jo būs jāiespringst uz sēju pavasarī uz vasarājiem, mēs varam teikt – nav izdevies gads, varēja būt daudz labāks, bet mums te tā situācija nav tik bēdīga, jo ražu paspējām novākt – protams, nākamgad mums būs jāsavelk jostas ciešāk, jādomā – ir kredīti.

Lauksaimniecības atbalsta dienestā atzīst, ka situācija Kurzemē ir pasliktinājusies, tomēr tā neesot tik traģiska kā Latgalē. Kurzemē ražu novāca un daudzviet paspēja arī iesēt. Tomēr patiesos zaudējumu apjomus varēšot redzēt pavasarī, jo daudz kas atkarīgs no tā, vai lauki pirms saliem paspēs nožūt.

0 Komentāru