Kurzemē izskalotais mirušais lācis nodots izpētei

0 Komentāru
Kurzemē izskalotais mirušais lācis nodots izpētei
Foto: Vilnis Skuja, DAP

Netālu no Kolkas krastā izskalotais lācis, visticamāk, bijis ceļā no Igaunijas salām vai arī mēģinājis tajās atgriezties – tuvākās ir Roņu sala un Sāremā.

Dzīvnieku slīkšana migrācijas laikā nav nekas neierasts. Pārsteigums ir tieši pats dzīvnieks. Šis lācis ir pirmais, kas Slīteres nacionālajā dabas parkā manīts pēdējo 40 gadu laikā.

Lāča ķermenis no jūras tika izskalots Slīteres dabas parka teritorijā – pludmalē starp Ušiem un Ēvažiem. Mirušo dzīvnieku atrada vietējie, par ko informēja Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP).

Kopumā Slīteres dabas parkā pusgadsimta laikā brūnais lācis manīts vien trīs reizes. “Šajā Latvijas reģionā viņu vienkārši nav,” norāda DAP eksperts Vilnis Skuja.

Speciālists arī piebilst, ka lāča ķermenis ir nodots izpētei institūtā SILAVA. Analīzes noteikšot dzīvnieka izcelsmi un vecumu.

“Pats fakts, ka lācis izskalots, nav brīnums. Ik pa brīdim dzīvnieki mēģina pārvarēt jūru. Tikai pārsvarā tie ir aļņi, brieži, mežacūkas,” skaidro Skuja.

Cik ilgi būs jāgaida analīžu rezultāti, šobrīd nav zināms. Teorētiski, iespējams, ka tas tomēr varētu būt slavenais Roņu salas lācis, kas tur reiz ieradās un tad pēkšņi pazuda.

0 Komentāru