Kurš atkal melo? Ārsta versija par Belēviča “kreiso” operāciju krietni atšķiras no ministra teiktā

1 komentārs
Kurš atkal melo? Ārsta versija par Belēviča “kreiso” operāciju krietni atšķiras no ministra teiktā
Foto: LETA

Ko jūs tur redzat tādu nosodāmu? Šādi par Belēviča meliem izsakās ārsts Viesturs Krūmiņš, kurš ministram veica “kreiso” operāciju. Viņš atklātā sarunā TV3 akcentē, ka iniciatīva operācijas veikšanai nākusi no paša Belēviča. Lai gan abi neesot ne tuvi paziņas, ne draugi, ārsts piekritis. Palīdzēt cilvēkiem viņam šķietot pašsaprotami.

KNAB darbiniece šodien slimnīcā iztaujājusi nu jau atstādināto Latvijas Onkoloģijas centra galveno ārstu Viesturu Krūmiņu. Viņš bija gatavs arī TV3 Ziņām izstāstīt savu versiju par Belēviča operāciju, kas Latvijas politikā radījusi vētru. 25. maijā veselības ministrs ieradies viņa kabinetā, lai pārrunātu darba lietas, taču beigās saruna ievirzījusies citā gultnē.

Viesturs Krūmiņš, Latvijas Onkoloģijas centra galvenais ārsts:

Arī par savām veselības problēmām viņš teica. Izdomājām, ka varētu izņemt tos aizdomīgos ādas veidojumus. Nē, nu zināmā mērā tas ir pārkāpums. Dokumentāli tas netika fiksēts. Tādā veidā tas ir pārkāpums. Kāda skāde ir nodarīta valstij, tas ir cits jautājums. Es domāju, ka ļoti minimāli.

Krūmiņš skaidro, ka ar Belēviču neesot bijis ne draugos, ne arī cieši pazīstams. Tomēr ministra aicinājums pēkšņi veikt operāciju, viņam neesot raisījis pārsteigumu.

Viesturs Krūmiņš, Latvijas Onkoloģijas Centra galvenais ārsts:

– Nevarētu teikt, ka izmantojis stāvokli, autoritāti. Es esmu ķirurgs, operēju, palīdzu. Šāda veida operācijas esmu taisījis un taisīšu, droši vien. Ja lūdz palīdzēt – kāpēc, lai es nepalīdzētu?

– Vienīgais citiem cilvēkiem rindā ir jāstāv, lai palīdzību dabūtu.

– Redzat, visu laiku tiek uzsvērta rinda. Rinda, ja jūs uzprasītu speciālistiem, kad ir uzstādīta diagnoze, nav liela.

Taisnodamies par operāciju, Belēvičs, iespējams, jau atkal sapinies melos. Pretstatā viņa teiktajam, ka iniciatīva operācijai nākusi no ārsta, Krūmiņš apliecina pretējo.

Nu iniciatīva jau parasti nāk no pacienta puses. Grūti iedomāties situāciju, ka atnāk pie tevis, un ārsts izrāda iniciatīvu.

Ārsts uzsver, ka operācija veikta pēc viņa darba laika, un neviens cits pacients no tā neesot cietis. Belēvičs samaksu neesot piedāvājis.

– Aploksnīti deva?

– Protams, ka nedeva aploksnīti un, protams, ka es neprasīju.

– Jūsu gadījumā, iespējams, tas nav pirmais gadījums, kad nāk kādas augstas amatpersonas…, vai tas tā nav?

– Ziniet kā, es esmu konsultējis daudz, operējis daudz, par konkrētiem cilvēkiem nerunāsim.

Belēviča melošana un taisnošanās ārstu nepārsteidz.

Nu, ja cilvēks negrib pateikt, kas viņam bijis un ko viņš ir darījis šeit, es domāju, ka tas nekas tāds… slikts. Ko jūs tur redzat tādu nosodāmu?

Ārsts ir pārliecināts, ka slimnīcas valdes atbildība šajā lietā neesot nekāda. Par savu nākotni Krūmiņš izsakās vienkārši: dzīvosim, redzēsim.

 

Video

1 komentārs