Komentāri

Nākamgad plānots slēgt Straupes narkoloģisko slimnīcu. Šobrīd Veselības ministrijā tiek rēķināts, kāds būs finansiālais ietaupījums, ja medicīniskās palīdzības sniegšanu alkoholiķiem pārceltu uz Strenčiem.

Straupes narkoloģiskās slimnīcas virsārste Dace Raituma LNT Ziņām norāda, ka pārmetums par iestādes nesaimnieciskumu nevarētu būt iemesls. Salīdzinot ar citām slimnīcām, Straupei nav finansiālu zaudējumu un nav arī uzkrātu parādu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar centra slēgšanu Straupē, bez darba paliks vairāki desmiti ārstu, medmāsu un citi darbinieki, jo lielākā daļa neesot gatavi darba dēļ braukāt uz Strenčiem.

Tikmēr Pārgaujas novada dome pauž bažas, kas notiks ar Straupes pili. Tā šobrīd pieder Veselības ministrijai, taču tajā LNT Ziņām atzina, ka pili, visticamāk, nāksies pārdot.

Veselības ministrija iecerējusi Straupes pili atdot Valsts nekustamajiem īpašumiem.

Foto

LETA

LETA

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl