Komentāri

Noskaidrotas skolas, uz kurām ceļos balvas “Lielā pūce” par izciliem sasniegumiem skolēnu papildu sagatavošanā dažādām aktivitātēm. Šis reitings ir citādāks nekā centralizēto eksāmenu rezultāti. Lai arī “Lielās pūces” saņēmēju saraksts bija zināms jūlija vidū, tomēr reitinga autori to apstiprinājuši tieši šodien.

”Lielā pūce” ir ceļojošā balva kā atzinība skolām par sasniegumiem skolēnu zinātniski pētnieciskajos darbos, mācību priekšmetu olimpiādēs un radošajās skatēs. Šogad lielo skolu grupā pirmās trīs līderpozīcijas palikušas nemainīgas – atkal Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Daugavpils Krievu vidusskolas, Āgenskalna Valsts ģimnāzija. Tad seko Cēsu un Daugavpils Valsts ģimnāzijas.

Henriks Danusevičs
Ata Kronvalda fonda prezidents

Tie skolotāji, kas tur strādā, ir izlase, kas ir gatavi ieguldīt papildu laiku, gan darbu un zināšanas, lai papildus sagatavotu skolēnus tajā priekšmetā, kurā viņi specializējas.

Reitinga veidotāji uzskata – “Lielā pūce” ir motivācija skolām uzlabot savu skolēnu sniegumus. Pierādījums esot Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas progress.

Henriks Danusevičs
Ata Kronvalda fonda prezidents

Ja 2014. gadā viņi bija 27. vietā, pēc tam 17. un tad 13. vietā, tad šogad viņi jau ir pirmajā astotniekā. Tas parāda, ka skola apzināti darbojas, lai attīstītu skolēnu talantus.

Guntis Vasiļevskis
Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas direktors

Mēs esam drusku sakārtojuši savas izglītības programmas, esam tās vairāk specializējuši. Piemēram, dabas zinātnēs esam ieviesuši matemātisko analīzi. Bet olimpiādes nav īsti mūsu pašmērķis. Mums ir svarīgi, lai katrs skolēns ārpus mācību darba sevi var kaut kur apliecināt.

Tikmēr Rīgas domes Izglītības departaments aicina nebēdāties tās skolas, kas nav iekļuvušas reitingā. ”Lielā pūces” balva, viņuprāt, neesot uzskatāms par objektīvu rādītāju vispārējās izglītības kvalitātei.

Anita Pēterkopa
RD Izglītības departamenta skolu nodaļas vadītāja

Ļoti bieži augšgalā parādās konkrēta izglītības iestāde tikai tādēļ, ka tajā skolā ir viens vai divi talantīgi bērni, kas šo reitingu arī paceļ. Ja runā kopumā par konkrētās izglītības iestādes darbu un kā veicies skolai centralizētajos eksāmenos, tad tur situācija var būt atšķirīga.

Savukārt mazo skolu grupā spicē ir RTU Inženierzinātņu vidusskola, Preiļu 1. pamatskola, Rīgas 89.vidusskolas, Auces vidusskola un Majoru vidusskola. Reitinga veidotāji norāda, – tā kā RTU vidusskola pēc būtības ir elites mācību iestāde, tad par sasniegumu jāuzskata Preiļu 1. pamatskolas pozīcija.

Nora Šņepste
Preiļu 1. pamatskolas direktore

Jūtamies pagodināti un priecīgi par to, jo pirms diviem gadiem mums bija piektā vieta. Visu laiku esam centušies veicināt mūsu talantīgo, spējīgo bērnu izaugsmi, neaizmirstot, ka jāatbalsta katrs skolēns, kuru vecāki mums ir uzticējuši.

Talantīgākos skolu kolektīvus apbalvos augusta beigās, pasniedzot arī Ata Kronvalda fonda naudas prēmiju. Ceremonijā piedalīsies arī Valsts prezidents. Kopš “Lielās pūces” balvas iedibināšanas 1988. gadā, līdz šim sumināti 143 izcili skolotāji.

Lasi vēl