Kuras skolas Rīgā ir vissliktākās? Skaties karti!

4 komentāri

Visā Latvijā netrūkst vidusskolu, kuru līmenis ir zem jebkuras kritikas. Izņēmums nav arī galvaspilsēta. Tas secināts Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtītajā pētījumā, ar ko vēlāk plāno iepazīstināt pašvaldības, lai tās izdara attiecīgos secinājumus un apsver šo skolu slēgšanu. Zīmīgi, ka Rīgā starp vājākajām ir tikai krievu skolas.

Pētījumā atklājies, ka kritiku neiztur arguments ”tuvējā apkārtnē dzīvo maz bērnu, tāpēc skolai pietrūkst audzēkņu”. Pat reģionos vecāki bērnus ved 40 un vairāk kilometrus uz skolām, kuru līmenis ir virs vidējā. Īpaši izteikti tas ir spēcīgajās Rīgas skolās. Vienlaikus galvaspilsētas vadība uztur iestādes, kuru eksāmenu rezultāti šokē.

Foto: Izglītības un zinātnes ministrija

Kartē ar tumši zilu atzīmētas tās vidusskolas, kurās pēc vidusskolas obligāto centralizēto eksāmenu rezultātiem, dalītiem uz skolēnu skaita, indekss ir katastrofāls – zem 30%. Tāds rezultāts liek uzdot jautājumus par skolas lietderību.

”Sliktās” krievu skolas

Rīgā tādu skolu ir septiņas. Kas zīmīgi, tajās visās mācības notiek krievu valodā. Tās ir:

Rīgas 15. vidusskola
Rīgas 29. vidusskola
Rīgas 53. vidusskola
Rīgas 54. vidusskola
Rīgas 61. vidusskola
Rīgas 65. vidusskola
Rīgas 92. vidusskola

Pētījuma autors, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs to skaidro ar daudzu krievvalodīgo ģimeņu izvēli savas atvases sūtīt spēcīgajās ģimnāzijās, nevis mikrorajonu mazākumtautību skolās, kā rezultātā tās paliek aizvien vājākas.

Skolu tomēr atver un slēdz pašvaldība, nevis ministrija, tāpēc Rīgas dome var ignorēt pētījuma rezultātus. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) vien cer, ka pašvaldība ieklausīsies, jo optimāls skolu tīkls ļautu celt gan izglītības kvalitāti, gan pedagogu algas.

Līdz rudenim ministrija sola pabeigt pilnu pētījumu par visām Latvijas skolām.

TOP komentāri

 • Mss Marianna
  +1 +1 0

  Mss Marianna

  53.vidusskola tiesham bernus nemaca . Grib laj vecaki maca bernus majas . Un ednica loti slikta. Kapec neparbauda ka tur baro bernus? Jo par macibam viss beidzot skaidrs visiem !
 • Monika
  0 0 0

  Monika

  53. Vidusskola tiesham drausmiga skola. Kapec neviens neparbauda kā tur baro bernus? Par macibam ka tur nemaca jau ir skaidrs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl