Kuras skolas Rīgā ir vissliktākās? Skaties karti!

2 komentāri

Visā Latvijā netrūkst vidusskolu, kuru līmenis ir zem jebkuras kritikas. Izņēmums nav arī galvaspilsēta. Tas secināts Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtītajā pētījumā, ar ko vēlāk plāno iepazīstināt pašvaldības, lai tās izdara attiecīgos secinājumus un apsver šo skolu slēgšanu. Zīmīgi, ka Rīgā starp vājākajām ir tikai krievu skolas.

Pētījumā atklājies, ka kritiku neiztur arguments ”tuvējā apkārtnē dzīvo maz bērnu, tāpēc skolai pietrūkst audzēkņu”. Pat reģionos vecāki bērnus ved 40 un vairāk kilometrus uz skolām, kuru līmenis ir virs vidējā. Īpaši izteikti tas ir spēcīgajās Rīgas skolās. Vienlaikus galvaspilsētas vadība uztur iestādes, kuru eksāmenu rezultāti šokē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: Izglītības un zinātnes ministrija

Kartē ar tumši zilu atzīmētas tās vidusskolas, kurās pēc vidusskolas obligāto centralizēto eksāmenu rezultātiem, dalītiem uz skolēnu skaita, indekss ir katastrofāls – zem 30%. Tāds rezultāts liek uzdot jautājumus par skolas lietderību.

”Sliktās” krievu skolas

Rīgā tādu skolu ir septiņas. Kas zīmīgi, tajās visās mācības notiek krievu valodā. Tās ir:

Rīgas 15. vidusskola
Rīgas 29. vidusskola
Rīgas 53. vidusskola
Rīgas 54. vidusskola
Rīgas 61. vidusskola
Rīgas 65. vidusskola
Rīgas 92. vidusskola

Pētījuma autors, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs to skaidro ar daudzu krievvalodīgo ģimeņu izvēli savas atvases sūtīt spēcīgajās ģimnāzijās, nevis mikrorajonu mazākumtautību skolās, kā rezultātā tās paliek aizvien vājākas.

Skolu tomēr atver un slēdz pašvaldība, nevis ministrija, tāpēc Rīgas dome var ignorēt pētījuma rezultātus. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) vien cer, ka pašvaldība ieklausīsies, jo optimāls skolu tīkls ļautu celt gan izglītības kvalitāti, gan pedagogu algas.

Līdz rudenim ministrija sola pabeigt pilnu pētījumu par visām Latvijas skolām.

TOP komentāri

  • Skolnieciņš
    0 0 0

    Skolnieciņš

    Sveiki! Sveiki! Te atkal es Skolnieciņš. Un atkal es kādu izsmiešu. Tāpēc, draugi, smiesimies! Manuprāt, "Skolu karte" ir lielisks izgudrojums, kas var izmaksāt n-tos tūkstošus eiro budžeta naudas. Beidzot mazais Kārlītis varēs pats apsekot visas viņa aizvērtās jeb slēgtās skolas. Mazajam Kārlītim iedos VIP "Skolu kartes" aplikāciju telefonā, jo mazajam Kārlītim ir hidrocefalija un topogrāfiskais kretīnisms. Tā mazais Kārlītis spēs izbraukāt no Rīgas visas Latvijas lauku skolas! Laucinieki ar prieku satiks mazo Kārlīti. Nekas nav labāks par šo! Tuč, tuč inovāciju! Cieņā, mazais Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl