Kur turpmāk vedīs aizdomās par korupciju aizturētos? Oficiāli atklāj jauno KNAB ēku

1 komentārs

Citadeles ielā 1 otrdien, 22. maijā, atklāj Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) jauno ēku.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume norāda: “Pats būtiskākais, ka mūsu teritorija ir noslēgta. Mums ir iespēja ievērot konfidencialitāti ne tikai veicot krimināli procesuālās darbības, bet arī darbā ar trauksmes cēlējiem, ziņotājiem. Arī pašas ēkas fiziskās drošības režīms ir daudz nopietnākā līmenī. Arī vides pieejamība – piekļuve šai ēkai. Turklāt Brīvības ielā pat ugunsdzēsēju mašīnām būtu bijis grūti iebraukt, ja tur būtu noticis ugunsgrēks.”

Tagad jaunajā ēkā, Citadeles un Muitas ielu stūrī, KNAB ir slēgtais iekšpagalms. Aptuveni 150 darbiniekiem telpas 3756 kvadrātmetru platībā un tas ir par tūkstoti vairāk nekā iepriekš. Izveidotas piecas izmeklēšanas vajadzībām atbilstošas un plašas nopratināšanas telpas, kur nopratināmais ir nodalīts ar spoguļstiklu no kriminālprocesa virzītājiem un citiem iesaistītājiem.

Foto: LNT

Telpu pielāgošana KNAB operatīvajai darbībai ēkas īpašniekam Valsts Nekustamajiem īpašumiem izmaksāja 3,36 miljonus eiro.

Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētājs un bijušais KNAB vadītājs Aleksejs Loskutovs atzina – KNAB ir mocījies ar savas pastāvīgās mājvietas atrašanu jau kopš 2004.gada.

“Šis ir apliecinājums, ka KNAB ir uz palikšanu, jo, kamēr parceļas no dzīvokļa uz dzīvokli, bija sajūta, ka KNAB ir īslaicīgs projekts, bet pašiem sava ēka ir signāls, ka valsts atzīst KNAB par vajadzīgu, tāpēc nostiprinās,” ēkas atklāšanā sacīja bijušais KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs.

Kādas izskatās KNAB darbinieku jaunās biroja citas telpas, medijiem bija liegts filmēt, taču izmeklētāji te priecājas par tik vienkāršu lietu kā – jauna ventilācija, jo iepriekšējā ēkā tādas nav bijis vispār un bijis jācīnās teju vai ar galvassāpēm no gaisa trūkuma. Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atzina, ka komfortabla un mūsdienīga darba vide pozitīvi ietekmē darba kvalitāti, un tiek cerēts, ka arī ģenerālprokuratūrai drīz tādas būs. Ģenerālprokurors pasniedza KNAB vadītājam simbolisku dāvanu.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers uzdāvināja gleznu, kurā attēlots purvs, sakot, lai iztīra sabiedrību no korupcijas purva, bet purvs lai paliek tikai kā dabas ainava.

Ģenerālprokurora dāvana KNAB. Foto: LNT

Pasākuma laikā notika arī KNAB karoga simboliska iesvētīšana – klātesošie lūdza Dievu, lai karogs dod svētību un stingru mugurkaulu KNAB darbiniekiem.

KNAB karoga iesvētīšana. Foto: LNT

KNAB jaunajās telpās Citadeles ielā gan nav īslaicīgā aizturēšanas izolatora, jo arī turpmāk aizturētos vedīs uz Valsts policijas centrālo izolatoru Čiekurkalna līnijā.
  • Pirmais KNAB kopš dibināšanas 2002. gada atradās nomātās telpās Alberta ielā. Palielinoties darbinieku skaitam 2007. gadā bija iecere būvēt birojam speciālu ēku Ķīpsalā, taču sākoties ekonomiskajai krīzei, no šīs ieceres nācās atteikties un birojs 2010.gadā tika pārcelts uz īrētām telpām Brīvības ielā, un pēc astoņu gadu darba tajās ir radis jauno mājvietu Citadeles ielā.