Kur ceļot, ja maciņš brēc – vairs daudz netērē?!

0 Komentāru
Kur ceļot, ja maciņš brēc – vairs daudz netērē?!
Julian-G. Albert / Flickr

Ne visi var atļauties ceļojumus uz tālākām valstīm, taču atvaļinājumā negribas palikt mājās. Tūristi no citām Eiropas valstīm dodas uz Latviju un citām Baltijas valstīm, tādēļ šoreiz piedāvājam dažus ieteikumus, kas jāņem vērā, ceļojot pa Baltiju.

“Lai izbaudītu atvaļinājumu, vasarā nekur tālu nav jābrauc, jābauda daba un aktivitātes, ko sniedz Latvija un tuvākās kaimiņvalstis. Izdevīga ceļošana ir iespējama ne tikai ar auto, bet arī ar autobusu. Arvien vairāk cilvēku sāk novērtēt pašu zemes devumus, kā arī dodas ciemos pie kaimiņiem – igauņiem un lietuviešiem,” stāsta lēto ceļojumu eksperts Edgars Plešs. Viņš uzskata – saulainās dienas var izmantot, lai atpūstos Jūrmalā, Palangā, Pērnavā, Tallinā vai Viļņā. “Tūrisma sezonas viesnīcas un naktsmītnes gan ieteicams rezervēt laicīgi, jo vasaras sezonas laikā cenas var būt arī ļoti augstas, ja to neizdara savlaicīgi,” – šis ir jāņem vērā, stāsta Edgars Plešs, TravelFree portāla autors.

Trīs māsas Baltijas valstis

“Ja ir vēlme atpūsties tuvāk dabai un prom no cilvēku masām, dodieties uz Latgali. Noteikti apmeklējiet un izaudiet visu, ko sniedz ezeru zeme, apmeklējiet Aglonas baziliku, Rāznas ezeru, Daugavpils cietoksni, Daugavas lokus, Marka Rotko centru un citas vietas. Tur noteikti sastapsiet viesmīlīgus un draudzīgus cilvēkus,” norāda lēto ceļojumu eksperts, kurš arī pats izmanto iespēju ceļot lēti, pašam plānojot savus ceļojumus.

Kas ir lētāk – auto vai autobuss?

“Ja ceļojat divatā, tad noteikti izdevīgākais transporta līdzeklis būs autobuss. Labas atlaides vasaras sezonā piedāvā autobusu pārvadātāji – SuperBus, Ecolines, Lux Express – uz abām kaimiņvalstīm pat no 1 eiro vienā virzienā. Biļetes par akcijas cenu iespējams iegādāties pārvadātāju mājas lapās,” akcentē Edgars.

Negribas daudz maksāt par viesnīcu?

Ceļojot būs nepieciešamība arī pēc naktsmītnēm. Ja ir vēlme iepazīt kaimiņus, tad couchsurfing.com portālā ir iespējamas naktsmītnes arī bez maksas sameklējot cilvēku, kurš būtu gatavs šādu iespēju dot.

Lēto ceļojumu eksperts Edgars atgādina arī par AirBnb portālu, kurā iespējams noīrēt istabu, dzīvokli, māju. Īrējot istabu, dzīvoklis tiek dalīts ar tā īpašniekiem. “Īrējot istabu, variet ietaupīt gan finanses, gan arī iepazīt jaunus cilvēkus, kuri pastāstīs vislabāk, ko apmeklēt pilsētā,” norāda Edgars.

Vēl jau arī – rezervējot viesnīcu laicīgi un internetā – iespējams izvairīties no lieliem tēriņiem. Piemēram, ja gribas pabūt divvientulībā vai draugu, ģimenes lokā, tad Booking.com portālā būs iespējams rezervēt viesnīcas numuriņu.

Ko darīt ģimenēm ar bērniem

“Ja ir vēlme atpūsties kopā ar ģimeni, tad vien no pateicīgākajiem galamērķiem Latvijā ir Ventspils, vienuviet koncentrētas dažādas atpūtas iespējas. Ventspils ir pilsēta ar sakoptu vidi. Ar bērniem iespējams doties uz Pludmales akvaparku, Piejūras brīvdabas muzeju, bērnu pilsētiņu, doties braucienā ar Mazbānīti un kuģīti Hercogs Jēkabs un doties peldē Baltijas jūrā,” iesaka Edgars.

0 Komentāru