Kupli apmeklēta festivāla ”Cēsis 813” pirmā diena

Pievienot komentāru
Kupli apmeklēta festivāla ”Cēsis 813” pirmā diena
EDŽUS ĶAUKULIS

Piektdien sācies Latvijas lielākais bezmaksas festivāls ”Cēsis 813”. Jau pirmajā dienā gleznaino pilsētu apmeklēja liels skaits interesentu.

Pirmā diena aizritējusi skanīgi un krāšņi, apmeklētājiem pulcējoties brīvdabas kino, pie ”Fono Cēsis” skatuves un īpašā klusajā disko Rožu laukumā, informē pasākuma organizatori.

Pilsētas sirdī, Vienības laukumā, cēsniekiem un Cēsu viesiem bija iespēja baudīt aizvadītā gada populārākās latviešu filmas – ”Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, ”Homo Novus” un ”Blakus” – brīvdabas kino seansos. Savukārt Smilšu laukumā skanējumu sāka ikgadējais mūzikas festivāls ”Fono Cēsis”, pirmajā dienā uzstājoties ”Skyforger”, ”Dzelzs vilks”, ”Laime pilnīga”, ”Riga Reggae”, ”All Day Long” un ”Doni Tondo”.

Tikmēr Rožu laukumā notika īpaša klusā ballīte. Vienlaikus tiks spēlēta dažādu žanru mūzika, bet apmeklētāji, saņēmuši austiņas, varēja izvēlēties tīkamāko skaņu celiņu dejošanai, kamēr ballītes laikā laukumā valdīja klusums.

Sestdien svētku apmeklētāji varēs mesties pamatīgā notikumu virpulī. No rīta, kā ierasts, pūtēju orķestris ”Cēsis” jau pamodināja pilsētniekus ar skanīgām melodijām. Savukārt dienas laikā Vienības laukumā notiks aktivitātes ģimenēm, zinātniski eksperimenti, leļļu teātris, Mārtiņa burbuļu atrakcija, pulcēsies lieli un mazi dziedātāji, būs skatāms uzvedums ”Čivināsim vai lidosim?” Cēsu teātra izpildījumā, kā arī gaidāmi citi pārsteigumi.

Visu dienu vecpilsētas ielās rosīsies plašs mājražotāju tirdziņš. Rīgas ielā sevi parādīs gan vecpilsētas, gan bijušā Cēsu rajona uzņēmēji. Tikmēr mākslas telpā ”Mala” sestdien norisināsies īpašs dizaina tirgus, bet Rožu laukumā noderīgas lietas varēs uzzināt no nevalstisko organizāciju un izglītības iestāžu pārstāvjiem, un ne tikai.

Pils dārzā varēs ceļot laikā un apgūt seno amatu prasmes, klausīties senās mūzikas ansambļus, iepirkties vēsturiskajā Hanzas tirgū un izstaigāt Livonijas kulināro ceļu. Savukārt atelpu no svētku dunas varēs gūt Pils laukumā, kur visas dienas garumā darbosies pirtslietu un dabīgās kosmētikas tirdziņš, darbnīcas un notiks citas sevi lutinošas aktivitātes.

Cēsu baptistu draudzes zvanu ansamblis, svinot 10 gadu jubileju, aicina uz zvanu mūzikas koncertu ”Soli Deo Gloria”, kas plkst. 18.00 sāksies Ķiršu ielā 1. Bet Vienības laukumā vakarpusē uz centrālās skatuves valdīs teatrālas noskaņas, ko ievadīs Valmieras dziedošie aktieri un turpinās Vidzemes kamerorķestris, diriģents Andris Veismanis un solisti Daumants Kalniņš, Marlēne Keine un Mihails Čuļpajevs. Svētku laukuma programmas režiju rada cēsniece Gunita Bārda.

Arī sestdien Smilšu laukumu no plkst. 15.00 līdz pat 4.00 svētdienas rītā pieskandinās rokmūzikas festivāls ”Fono Cēsis”. Festivāla otrajā dienā uz skatuves kāps ”Laika suns”, ”The Sound Poets”, Chris Noah, cēsnieki ”Franco Franco”, ”So Lucid Electric Feel”, Haralds Sīmanis, kā arī Izraēlas mākslinieki ”Age is a Box”.

Jāatgādina, ka tradicionālais lukturu gājiens šoreiz sāksies Pils parkā, bet noslēgsies Vienības laukumā. Uz svētku centrālās skatuves notiks ”Gada cēsnieka” godināšana, un to noslēgs krāšņs salūts. Dienas programmas noslēgumā pirmatskaņojums Riharda Saules šovam ”The Queen Experience” un dejas Vienības laukumā līdz plkst. 2.00.

”Cēsis 813” notikumus apmeklē viesi no citām pilsētām, tāpēc AS ”Pasažieru vilciens” svētku kulminācijas dienā, 20. jūlijā, norīkojusi vilciena papildreisu maršrutā Rīga-Cēsis-Rīga. Vilciens no Rīgas Centrālās stacijas 20. jūlijā izbrauks plkst. 14.11, apstājoties stacijās Zemitāni, Čiekurkalns, Jugla, Inčukalns, Sigulda, Līgatne un Cēsis, kur ieradīsies plkst. 15.40. Pēc svētku uguņošanas vilciens plkst. 0.30 no Cēsīm dosies uz Rīgu, apstājoties jau minētajās stacijās un galamērķi sasniedzot plkst. 1.56.

Cēsis dibinātas 1206. gadā, tā ir trešā vecākā pilsēta Latvijā un Latvijas karoga dzimtene.