Kultūras un izklaides pasākumu organizētāji sašutuši par Saeimas centieniem atļaut hokeja čempionātu skatīties klātienē

3 komentāri

Saeimas centieni pretēji speciālistu ieteikumiem panākt tieši hokeja līdzjutēju klātbūtni spēlēs pārsteigumu raisījuši kultūras un izklaides pasākumu organizētājiem. Par koncertiem vai teātra izrādēm politiķi tik ļoti nav iekarsuši. Bet, ja atļaušot hokejam, arī kultūra gribēs “brīvlaišanu”, stāsta TV3 Ziņas.

Pasākumu organizētāji nopūšas tieši par veidu, kādā notiek politiskais process. Centieni atļaut hokejā piedalīties līdzjutējiem, asociācijas vadītāja ieskatā, neesot nekas cits kā populisms.

”Mūsu nozare ir samulsusi un piekususi, kā mūsu valstī pieņem lēmumus, bet smiekli nenāk,” skaidro Latvijas Pasākumu producentu asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntis Ērglis-Lācis.

Pasākumu rīkotāji seko ārvalstu piemēriem, kā citviet izdevies kultūru baudīt droši, un gatavi arī Latvijā pārņemt gan vakcinācijas fakta apliecinājumu pie ieejas, gan ātros testus vai jebko, lai tikai nozarei ļauj darboties.

Joprojām nav bijis pietiekama politiskā atbalsta, lai ļautu rīkot kaut vai tikai brīvdabas koncertus.

To, ka neviens par teātra izrādi vai koncertu nav tā iesvilies kā par hokeja čempionātu atzīst arī frakcija, kas pretēji premjera, veselības ministrijas un epidemiologu piesardzīgumam, Saeimā apvienojās ar opozīciju.

Saeima esot smēlusies iedvesmu no Eirovīzijas, kas notika klātienē. Latvijā tik liela mēroga pasākums, bez šaubām, ir tikai viens. Tur tad arī jāveic tāds kā drošības izmēģinājums.

”Ja šī cīņa par drošības protokoliem būtu par mazāk nozīmīgu pasākumu, Saeimai neizdotos panākt vienošanos. Hokeja čempionāts ir pateicīgs tam, lai arī citām nozarēm būtu pieejama informācija, kā droši organizēt pasākumus,” stāsta Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.

Asociācijā piekrīt, ka pilotprojektiem jābūt, bet – vai tiešām hokejs ir pareizākais formāts, kur eksperimentēt?

Veselības ministrijas ierosinājums valdībai vēl pagājušajā nedēļā bija, ka ļaut apmeklēt sporta un kultūras pasākumus vakcinētajiem varētu vien no jūnija vidus. Tas ir drīz, bet čempionāts tad jau būs noslēdzies.

To, ka šai jautājumā galavārdu pārņēmuši politiķi, ne epidemiologi, pierāda Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vadīto ministriju iesaistīšana jautājuma lemšanā. Valdībā diskusijas gaidāmas 27. maijā.

3 komentāri