Kūlas ugunsgrēkos nodegušas vairākas ēkas

Komentāri
Kūlas ugunsgrēkos nodegušas vairākas ēkas
FOTO: LETA

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 182 izsaukumus – 140 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 114 bija uz kūlas ugunsgrēkiem un 17 uz glābšanas darbiem, bet 25 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst. 13.55 VUGD saņēma izsaukumu uz Krāslavas novada Indras pagastu, kur dega kūla. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg neapsaimniekota ēka 36 kvadrātmetru platībā, divas saimniecības ēkas 92 kvadrātmetru platībā un kūla 1 hektāra platībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plkst. 16.49 ugunsgrēks tika likvidēts. Visticamāk, ka ugunsgrēks ēkās izcēlies tieši kūlas dedzināšanas rezultātā.

Plkst. 14.25 tika saņemts izsaukums uz Preiļu novada Aizkalnes pagastu,

kur dega divas saimniecības ēkas 120m2 platībā un kūla 2 hektāru platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām izglābt blakus esošo dzīvojamo māju. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 17.24. Abas saimniecības ēkas visticamāk aizdegās tieši no blakus esošā kūlas ugunsgrēka.

Lai gan kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods, šogad reģistrēti jau 1462 kūlas ugunsgrēki. Vakar dzēsti 114 kūlas ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk kā 210 hektāri.

Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija:

  • 80 hektāri – Ķeguma novada Birzgales pagastā;
  • 15 hektāri – Kocēnu novada Kocēnu pagastā un Līgatnes novada
  • 12 hektāri – Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā;
  • 7 hektāri – Maskavas ielā Rīgā;
  • 6 hektāri – Daugavpils novada Demenes pagastā un Daugavpils novada Medumu pagastā;
  • 5 hektāri – Apes novada Virešu pagastā, Ludzas novada Isnaudas pagastā un Viļānu novada Viļānu pagastā.

VUGD atgādina, ka nereti tieši kūlas dedzināšanas rezultātā cieš cilvēki, nodeg mājas un tiek radīts arī būtisks kaitējums dabai! Līdzās tam ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka.

VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos ugunsnelaime.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, zaru kaudze, sadzīves mantas, sausā tualete, ventilators, meža jaunaudze, četras vieglās automašīnas, sodrēji ēkas dūmvadā, ēkas durvis un siena, piecas dārza mājas, klēts ēka, neapsaimniekota ēka, dzīvojamā māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl