Kučinskis: Vienai ZM nav tiesību nobloķēt visu depozīta sistēmu

Pievienot komentāru
Kučinskis: Vienai ZM nav tiesību nobloķēt visu depozīta sistēmu
F64

Nevienai ministrijai nav tiesību nobloķēt kādas sistēmas ieviešanu – tā, izsakoties par dzērienu iepakojuma depozīta sistēmu un viņa partijas biedra Jāņa Dūklava vadītās Zemkopības ministrijas (ZM) pretenzijām, šorīt intervijā “900 sekundēm” izteicās premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Atkritumu depozīta sistēmas ieviešana šobrīd atkal ir piebremzēta, jo pret to iebildusi ZM – to vada zaļzemnieks Jānis Dūklavs, kuru iecerētā sistēma varētu tieši skart kā “Piebalgas alus” rūpnīcas līdzīpašnieku. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) plāno izvērtēt Dūklava rīcību saistībā ar šo lietu.

Premjers sarunā ar “900 sekundēm” pauda pārliecību, ka depozīta sistēma, kas jau veiksmīgi darbojas Lietuvā un Igaunijā, tiks ieviesta arī Latvijā. Šomēnes par šo jautājumu paredzētas diskusijas ar tirgotājiem, kā arī vides aktīvistiem, lai iegūtu plašāku kopainu. “Ilgāk par jūnija pirmajām nedēļām es neesmu ieinteresēts turēt šo jautājumu gaisā,” apliecina Kučinskis.

“Neviena ministrija nevar nobloķēt kādas sistēmas virzību arī tad, ja kāds jautājums netiek saskaņots. Priekš tā ir Ministru kabineta komiteja, kurā valdība izšķiras. Nevienam nav veto tiesības,” norāda premjers.

Intervija ar Māri Kučinski